ReklamaSenoplast - bez plam
Drewniany stół z lakierami AkzoNobel

Lemir

Stół to centralny mebel naszej jadalni czy salonu – miejsc, gdzie często zapraszamy naszych gości i gdzie sami najchętniej spędzamy czas w trakcie dnia. Warto więc zadbać o to, aby prezentował się pięknie i był wizytówką naszego domu. Jak to osiągnąć? Oto propozycja!

Kluczem do pięknego wyglądu naszego stołu, oprócz, oczywiście, szlachetnego drewna i starannego wykonania, jest jego zabezpieczenie wysokiej jakości powłoką lakierniczą. Taką, jak choćby system AkzoNobel oferowany przez Lemir. Jak mówi pan Piotr Lipiński z firmy Lemir:

System zapewnia świetną ochronę przed zarysowaniami i zabrudzeniami, dzięki czemu nawet po wielokrotnym rozlaniu soku, gorącej kawy, herbaty czy alkoholu powierzchnia stołu pozostanie bez zarzutu. Aplikacja jest bardzo prosta i można ją przeprowadzić w jeden dzień, przy pomocy zarówno natrysku konwencjonalnego, jak i hydrodynamicznego”.

Podstawę systemu stanowi lakier podkładowy oraz lakier nawierzchniowy. Aby osiągnąć efektowny wygląd, na powierzchni można dodatkowo zastosować bejcę lub / i patynę. Kolejność nanoszenia produktów jest wówczas następująca: bejca – lakier podkładowy – patyna – lakier nawierzchniowy.

Lakier podkładowy 111.21 to produkt poliuretanowy, który charakteryzuje się świetną przejrzystością, szlifowalnością i wypełnieniem oraz doskonałą przyczepnością do podłoża i do lakieru nawierzchniowego. Ta ostatnia cecha jest kluczowa, ponieważ dzięki niej unikamy tzw. efektu „białej rysy” – w razie poważnego uszkodzenia mechanicznego zabezpieczonego drewna lakier nawierzchniowy nie oddziela się na krawędziach od podkładowego, co skutkowałoby powstaniem nieestetycznych białych śladów, ale ugina się razem z podłożem.

Lakier nawierzchniowy Antimar 1.650.00XX odpowiada za zewnętrzną ochronę i wykończenie. Ponieważ zawiera silikon, jest bardziej odporny na zarysowania, powstałe wskutek przesuwania po blacie naczyń i różnych przedmiotów. Nie wybłyszcza się i nie żółknie, dlatego pokryty nim stół jest piękny przez długie lata.

Bejcę wykorzystać można, by uzyskać specjalny efekt dekoracyjny – różne rodzaje bejc na różne sposoby upiększają drewno. Patyna natomiast jest idealnym wyborem, kiedy zależy nam przede wszystkim na efekcie starego drewna. Sprawi ona, że stół będzie się prezentował szlachetnie i wiekowo.

Aplikację przeprowadzić należy na drewno suche i oczyszczone, w temperaturze 18-30°C, metodą natrysku lub polewania. Lakier podkładowy nanosimy w jednej, dwóch lub trzech warstwach, w ilości 100-160 g/m2 dla każdej warstwy, lakier nawierzchniowy natomiast w jednej warstwie lub więcej, w ilości 90-140 g/m2 dla każdej. System charakteryzuje się szybkim schnięciem – podkład jest gotowy do szlifowania po 3 godzinach, natomiast lakier nawierzchniowy osiąga całkowitą suchość po ok. 2 godzinach.

LEMIR sp. z o.o. sp. k.
ul. Saska 4
30-720 Kraków
tel: +48 12 656 01 04
zapytania ofertowe: sprzedaz@lemir.net.pl
www.lemir.net.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony