Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami 501 484 795
FIRMY OGŁOSZENIA ARTYKUŁY
Texprocess Targi Frankfurt

Czym różnią się od siebie wanny wolnostojące ?

InspiracjeŁazienka 4 miesiące temu    26.10.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Duravit

Wanny wolnostojące to z pewnością hit sprzedaży ostatnich lat. Z jednej strony kosztują więcej i wymagają większej przestrzeni, jednak z drugiej są bardzo efektowne. Nie muszą być ustawione jedynie na środku, dostępne są także modele do mniejszych łazienek.

Marzenie każdego
Chyba każdy chciałby mieć wannę wolnostojącą, dotyczy to zarówno właścicieli przestronnych salonów kąpielowych, jak i posiadaczy kilkumetrowej łazienki. Dzięki umieszczeniu dużej misy w centralnym punkcie pomieszczenia, będziemy mogli się maksymalnie zrelaksować i odprężyć. Ten typ wanny pełni ozdobę we wnętrzach, które urządzono niemal w każdym stylu, od klasycznych i retro po modernistyczne.

Zalety…
Dzięki eleganckiemu wyglądowi wanny wolnostojącej - łazienka zyskuje szyk i wytworny charakter. Szczególnie, jeśli będzie obszerna i ulokowana w centralnej części pomieszczenia. Oczywiście w łazienkach, w których nie ma możliwości instalacji na środku, może znaleźć się w rogu lub przed oknem (dodatkowy relaks związany z podziwianiem rozpościerającego się widoku).

…i wady
W tym miejscu należy wymienić 2 główne wady wanny tego typu, a mianowicie:

  • cenę 
  • ograniczenia dotyczące metrażu

Jej czyszczenie pochłania więcej czasu niż wanien, które przylegają do ściany, gdyż brudzi się z każdej strony. Poza tym jest bardziej narażona na uszkodzenia.

Kształty
Klienci sięgają głównie po wanny: 

  • owalne
  • prostokątne
  • asymetryczne

Poza tym można, na indywidualne zamówienie, wykonać produkt, który ma nietypową formę.

Też do mniejszych łazienek
Możemy wybierać spośród wanien wolnostojących, które dostępne są niemal w każdym wymiarze. Mimo, iż przeznaczone są głównie do łazienek o dużej powierzchni, znajdziemy modele, które zmieszczą się w mniejszych pomieszczeniach. Chodzi o produkty o wymiarach np. 140x95 cm, 150x70 cm czy 150x75 cm.

Urozmaicenia
W zależności od wybranego wariantu, możemy wzbogacać je o:

  • systemy hydromasażu
  • moduły dźwiękowe
  • inne akcesoria, które zwiększają komfort użytkowania

Z jakimi bateriami?
Ten typ wanny szczególnie zgra się z bateriami wolnostojącymi, zwłaszcza z takimi o oryginalnych kształtach. Do ich wykonania można wykorzystać całą gamę materiałów - od chromu, mosiądzu, po warianty w najróżniejszych wersjach kolorystycznych.

Różne modele

1. Duravit Cape Code.
Charakteryzuje się miękkimi liniami, cienkimi krawędziami, jak i subtelnymi przejściami. Odpowiedni relaks zapewni zagłówek, który wbudowano w oparcie wanny. Model ten wykonano z surowca składającego się z naturalnych żywic i komponentów, które wpływają na zwiększenie twardości i wytrzymałości.


fot. Duravit

2. Massi Modern
Uwagę przykuwa oryginalna forma, która jest podwyższona po bokach. Rozwiązanie to zapewnia wygodę i przyjemność podczas kąpieli. Dzięki zastosowaniu cienkich ścianek (6 mm), wzmocnionych włóknem szklanym, otrzymujemy produkt odporny na czynniki zewnętrzne, który prezentuje się stylowo i estetycznie.


fot. Massi

3. Duravit Starck Oval.
Zaprojektował ją, podobnie jak Cape Cod, znany i ceniony artysta Philippe Starck. Za jej wytrzymałość i odporność odpowiada akryl sanitarny, którego grubość wynosi 5 mm. Wannę tą można wzbogacić o systemy hydromasażu. Wygodę podczas kąpieli zapewnią 2 ukośne oparcia


fot. Duravit

Ze względu na zwiększającą się popularność, a co za tym idzie, coraz większy wybór wanien wolnostojących - zakupy najlepiej wykonać w e-sklepach z wyposażeniem łazienek jak np. www.gnsbud.pl
Możemy w prosty sposób, wybrać spośród wanien, wykonanych przez różnych producentów. Zarówno spośród modeli retro, klasycznych czy nowoczesnych, w różnym kształcie i kolorze oraz rzecz jasna - w różnych przedziałach cenowych.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Komentarze są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Nie ma jeszcze komentarzy...
Lignumsoft