Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami 501 484 795
FIRMY OGŁOSZENIA ARTYKUŁY
Lignumsoft

Ekoinnowacyjne rozwiązania w systemach gaszenia iskier

Strefa biznesuAktualności 7 miesięcy temu    26.03.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Nestro

Firma NESTRO uruchomiła kolejne ekoinnowacyjne systemy gaszenia iskier u znanych producentów mebli w kraju i zagranicą, podnosząc bezpieczeństwo zakładów i ich pracowników.

"Fakt, że w zakładzie przemysłowym w ciągu dziesięcioleci nie doszło do wybuchu pożaru nie dowodzi, że nie istnieje takie zagrożenie, lecz jest kwestią szczęśliwego przypadku losowego, z którego końcem należy się liczyć w każdej chwili" - źródło OVG Lüneburg.

Po zakończonych sukcesem instalacjach kompletnych systemów gaszenia iskier , uznanego niemieckiego producenta specjalizującego się w systemach wykrywania i gaszenia iskier T&B Electronic GmbH, produkowanych zgodnie z normami ISO oraz ATEX, firmie NESTRO udało się w kończącym się roku gospodarczym wyraźnie zwiększyć udziały rynkowe w branży. Przede wszystkim dlatego że technika systemów gaszenia iskier ze wszystkimi swoimi korzyściami zdobywa w branży produkcji mebli coraz większe uznanie.

Nowe koncepcje ochrony i przykład zastosowania ekoinnowacyjnego systemu gaszenia iskier.
Warto zwrócić uwagę na to że średnio w Europie codziennie dochodzi do jednej eksplozji pyłu. Niebezpieczeństwo takiego wybuchu istnieje w zakładach meblowych i stolarskich wszędzie tam, gdzie występują palne pyły, których stężenie w powietrzu osiąga odpowiednią wartość i gdzie istnieje źródło zapłonu. Aby to ryzyko wykluczyć, maszyny pracujące w tym przemyśle a co za tym idzie instalacje odciągowe muszą być kontrolowane pod kątem tworzenia się iskier i zabezpieczone za pomocą odpowiedniej instalacji do ich gaszenia. Ekoinnowacyjne rozwiązanie funkcjonowania systemu gaszenia iskier jest przedstawione na zdjęciu

Koszty profilaktyki przeciwpożarowej wynoszą – w przeliczeniu na wolumen inwestycyjny zakładu produkcyjnego – zaledwie ok.1%
Mogą się one zamortyzować w ciągu niewielu sekund, a mimo to ubezpieczyciele i wykonawcy takich instalacji często zmuszeni są przekonywać użytkowników, że nie zawsze najtańsze rozwiązanie jest tym najbardziej korzystnym.Przykład koncepcji zabezpieczenia zakładu meblarskiego lub stolarskiego przedstawiono na zdjęciu.

Dzięki wprowadzanym ekoinnowacyjnym rozwiązaniom i przewadze technologicznej , firma NESTRO wyrosła w ostatnim czasie, do rangi partnera wielu ważnych projektów. Efektem tego jest przyznane przez FORBES i PwC wyróżnienie LIDER ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU.

W przypadku wszystkich projektów, klienci NESTRO czerpią korzyści z planowania kompletnych rozwiązań, od przyjęcia postawionego problemu i planowania urządzenia do rozruchu i przeszkolenia personelu. Indywidualne i zależne od specyfiki danego zakładu wymagania wobec poszczególnych rozwiązań systemów gaszenia iskier są dla firmy za każdym razem nowym wyzwaniem. Na te warunki skierowana jest technologia z której firma korzysta, ze swoją dużą elastycznością i przystosowaniem do różnych warunków pracy.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.nestro.pl

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Komentarze są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Nie ma jeszcze komentarzy...
  Orzełek-Markisz