Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami 501 484 795
FIRMY OGŁOSZENIA ARTYKUŁY
Festool- 18 V

Feelwood firmy EGGER: poczuj to co widzisz

Strefa biznesuNowości 7 miesięcy temu    8.10.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. EGGER

Feelwood to nowa, wyjątkowa struktura, która odzwierciedla wygląd, wrażenie i estetykę drewna w wyjątkowy sposób. Architekci i wykonawcy otrzymują dla swoich klientów wysokiej jakości materiał do wielu zastosowań, którego wygląd — w przeciwieństwie do ceny — niewiele różni się od prawdziwego drewna.

Struktury Feelwood firmy EGGER do złudzenia przypominają prawdziwe drewno, ale relacja ceny do jakości jest w ich przypadku o wiele korzystniejsza. Stanowią one rewolucyjne rozwiązanie w dziedzinie materiałów drewnopochodnych. Są one zsynchronizowane z obrazem dekoru, co nadaje reprodukcjom drewna jeszcze więcej naturalności i autentyczności. Powierzchnie zastosowane po obu stronach płyty nośnej EGGER bardzo trudno odróżnić od forniru czy litego drewna. Jednak w porównaniu do prawdziwego drewna reprodukcje mają wiele zalet — są bardziej trwałe, łatwiejsze w utrzymaniu i odporniejsze na działanie światła. Przedmioty umieszczane na powierzchni w ogóle jej nie uszkadzają. Struktury Feelwood są dostępne na płytach wiórowych i MDF, płytach komórkowych Eurolight, blatach roboczych, płytach kompaktowych i laminowanych. Naturalny wygląd litego drewna dopełniają dopasowane obrzeża, takie jak specjalne obrzeża z efektem rdzenia drewna i nowe obrzeża trójwarstwowe.

Prawdziwy charakter drewna w wyglądzie i dotyku
Kolekcja materiałów dekoracyjnych 2017-2019 oferuje sześć powierzchni Feelwood. Trzy z nich zostały stworzone specjalnie na potrzeby tej kolekcji. Najnowszym wariantem powierzchni synchronicznych jest ST38 Feelwood Pinegrain. Ta struktura to reprodukcja głębokiego, szczotkowanego, miękkiego drewna z luksusową, perłową powierzchnią dzięki połączeniu elementów matowych i błyszczących. Pasuje do dekorów z rodziny Modrzew Górski. Struktura synchroniczna ST37 Feelwood Rift została zaprojektowana pod kątem trzech dekorów Dąb Halifax. Odzwierciedla ona wyrazistą strukturę drewna dębowego, podkreśloną pęknięciami i sękami. Powierzchnia ST36 Feelwood Brushed jest poddawana głębokiemu szczotkowaniu. Ta głęboka struktura eksponuje niezwykle naturalny i matowy charakter, który nadaje wyjątkową autentyczność wielu gatunkom drewna. Powierzchnia ST33 Feelwood Crafted łączy w sobie elementy matowe i lekko błyszczące. Matowe wykończenie i porowatość nadana przez delikatne szczotkowanie pozwalają uzyskać piękny, głęboki efekt. Struktura ST29 Feelwood Ambiance podkreśla rozległe słoje dzięki swojej teksturze zsynchronizowanej z wzorem dekoru Wiąz Cape. Efekt dotykowy jest wzmacniany przez delikatne wgłębienia. Powierzchnia ST28 Feelwood Nature podkreśla piaskowany charakter Dębu Gladstone. Ta struktura stanowi zalążek sukcesu Feelwood i jest stosowana w wielu projektach.

Wyraziste dekory drewna w formacie XL
Aby podkreślić autentyczność reprodukcji drewna opartych na powierzchniach Feelwood, rodzina dekorów Dąb Halifax została poszerzona o dekor ST37 Feelwood Rift, Wiąz Tossini o ST33 Feelwood Crafted, Wiąz Cape o ST29 Feelwood Ambiance, a Attic Wood o ST36 Feelwood Brushed w formacie XL. W przypadku tradycyjnych obrazów dekorów elementy takie jak sęki są powtarzane od sześciu do ośmiu razy na połowie formatu. W celu uzyskania szczególnie naturalnie wyglądającego drewna z wyrazistymi sękami i pęknięciami, EGGER poszerza format dekorów o całą szerokość. W ten sposób szczegóły powtarzają się tylko dwukrotnie na połowie formatu. W ten sposób uzyskuje się jeszcze większą naturalność i autentyczność, zapewniając wygląd jeszcze bliższy rzeczywistemu materiałowi.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Komentarze są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Nie ma jeszcze komentarzy...
  Orzełek-Markisz