ReklamaAstin
Festiwal designu w Łodzi. Jak urządzić „dobre życie”?

Dziesięć dni ze światowym wzornictwem w Łodzi. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników dobrego designu. Takiego wydarzenia nie można przeoczyć.

17 maja ruszy kolejna edycja Łódź Design Festival. To najważniejsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie poświęcone designowi w Polsce. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu, który już od 13 lat odbywa się pod mecenatem Ceramiki Paradyż, jest „Dobre życie”. W Łodzi pojawią się najlepsi twórcy z całej Europy.

Jak wygląda dobre miasto? Co naprawdę daje nam poczucie szczęścia, luksusu czy bezpieczeństwa oraz jak określić dobre życie? Między 17 a 26 maja przedstawiciele świata designu, sztuki i nauk społecznych zaprezentują autorskie interpretacje tematu przewodniego. Dodatkowo podczas tego wydarzenia zostanie zorganizowany konkurs make me! i plebiscyt must have. Oba mają zaprezentować najciekawsze przykłady wzornictwa użytkowego.

Ceramika Paradyż od lat napędza polskie wzornictwo i wpiera młodych twórców. Firma po raz kolejny zaangażowała się w prestiżowy i doceniany na świecie konkurs make me!, fundując nagrodę główną w wysokości 50 000 złotych. To wydarzenie to jeden z głównych elementów Łódź Design Festival, który umożliwia młodym projektantom prezentację i promocję nowych idei, kierunków rozwoju produktów, usług oraz konceptów. Do głównej częsci konkursu make me! w tym roku wytypowano 22 projekty ze 148 zgłoszeń z całego świata.

- By docenić niepodważalny wkład szkoły Bauhausu, którą założono dokładnie 100 lat temu, w rozwój dziedzin artystycznych, zaprezentujemy tegoroczną wystawę inspirowaną filozofią zapoczątkowaną przez twórców z Weimaru, Dessau oraz Berlina – mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż. – W tym roku wszyscy miłośnicy szkoły Bauhausu obchodzą 100-lecie jej założenia, a my świętujemy jubileusz 30-lecia istnienia na rynku. Dwie okrągłe rocznice skłoniły nas zatem do pochylenia się nad dorobkiem i kierunkiem przyszłego rozwoju wzornictwa, a naszą koncepcją wystawy, chcemy dodatkowo wyróżnić i docenić wkład tej przełomowej uczelni, która na stałe odmieniła postrzeganie świata designu i architektury.

Łódź Design Festival to najstarszy festiwal designu w Polsce, organizowany od 2007 roku, poświęcony wzornictwu przemysłowemu, projektowaniu graficznemu, architekturze, rzemiosłu, kreowaniu usług i interakcji. Każdego roku na festiwalu prezentowane są najważniejsze trendy i kierunki w światowym wzornictwie. Wydarzenie jest doskonałą okazją do poszukiwania inspiracji zarówno dla osób związanych bezpośrednio z designem, jak również dla wszystkich odwiedzających, a hasło tegorocznej edycji, w naturalny sposób temu sprzyja.

– Festiwal, jak co roku, prezentuje najlepsze współczesne wzornictwo, ale również zachęca do głębszej refleksji nad otaczającym nas światem. Podczas 13, szczęśliwej edycji, szczególny nacisk położyliśmy na ekologię, rzemiosło i projekty łączące sztukę z przemysłem. To tematy które dziś wydają się być szczególnie istotne. W sto lat po rewolucji, jaką zapoczątkował Bauhaus, projektanci znów mierzą się z istotnymi, społecznymi wyzwaniami – mówi Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival.

Na Łódź Design Festival zapraszają Mecenas Festiwalu Ceramika Paradyż oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń i Miasto Łódź. Więcej informacji na: www.lodzdesign.com
 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony