ReklamaSCM Forum Holzbau A1

Industrialnie w Twoim mieszkaniu. Czy surowo znaczy niedbale?

Industrialnie w Twoim mieszkaniu. Czy surowo znaczy niedbale?

Custom Shop

Styl industrialny cieszy się niesłabnącym powodzeniem, a surowy wystrój wnętrz i otwarte przestrzenie zdobywają coraz więcej zwolenników. Do tego dodajmy surowe, betonowe lub ceglane wykończenie ścian i sufitów. Jeśli jesteście zwolennikiem takiego designu, mamy dla Was kilka ciekawych informacji na temat mebli w tym stylu.

Jeśli faktycznie jesteście zwolennikami takiego surowego, industrialnego wnętrza, warto abyście zainteresowali się nie tylko ścianami, sufitami i architekturą wnętrza ale również meblami w tym stylu. Takie tworzy jedna z polskich firm, a ich produkty wpisują się idealnie w taki design – dość surowy, z metalowymi elementami.

Styl industrialny jest popularny w wielu krajach, moda na ten wystrój wnętrz stosunkowo niedawno zagościła również w polskich domach. Na zachodzie Europy jest popularny już od dawna a jego ponadczasowe wzornictwo na pewno jeszcze bardzo długo będzie miało swoich zwolenników.

Polska marka Custom Shop specjalizuje się w produkcji mebli właśnie w stylu industrialnym. Ich warsztat łączy metal, drewno oraz naturalne surowce, aby zgodnie z ich filozofią stworzyć trwałe, wysokiej jakości meble o niepowtarzalnym wyglądzie. Jednak warto zwrócić uwagę, że wystrój industrialny mieszkania nie oznacza niedbałego designu. To z reguły bardzo przemyślane projekty.

- Styl industrialny niestety często mylony jest z niechlujnym wykonaniem i używaniem starych poindustrialnych elementów. Nic bardziej mylnego. Industrial to wbrew pozorom szyk i elegancja, przyłożenie dużej wagi do szczegółów, skrupulatnie dobrane materiały oraz wykonanie. Niedbała realizacja, niskiej jakości spawy czy drewno - ogólnie niskiej klasy materiały nie mogą mieć tu miejsca - mówi Tycjan Janik.

Jak dodaje, pozorna prostota stylu industrialnego to w istocie wysoka jakość, nienagannie odnowione elementy, starannie dobrane materiały i spójny projekt.

- Nie lada wyzwaniem jest stworzenie projektu, który jest prosty i surowy, a zarazem elegancki, modny i inspirowany przemysłem. A tylko wtedy możemy mówić o prawdziwym industrializmie” – dodaje Janik.

Ta polska firma szczyci się tym, że każdy etap produkcji wykonywany jest ręcznie, przy wykorzystaniu tradycyjnych metod obróbki.

- Industrialny wystrój można stworzyć wszędzie, nawet w mieszkaniu z wielkiej płyty. Pofabryczny loft może służyć nam za inspirację. Dlatego też w mieszkaniu użyjemy cegły, wyeksponujemy elementy normalnie ukrywane, jak kable czy rury, użyjemy stali i drewna. I tak możemy w łazience pociągnąć rury z wodą po ścianie używając miedzi i mosiądzu, kable do lamp doprowadzić po ścianie używając kabla w tekstylnym oplocie – mówi Tycjan Janik.

Meble wykonać można przede wszystkim z metalu, blaty z drewna. Dominować we wnętrzu powinny ciepłe kolory a duża ilość światła wpadać będzie przez delikatnie zasłonięte okna. Odpowiedni będzie beton oraz różnego rodzaju przemysłowe dodatki. Dominujące materiały używane w stylu industrialnym to metal i drewno. Takie zestawienie pasuje do wielu wnętrz. Można je dowolnie kształtować, malować, wybarwiać, sprawić że błyszczy lub wręcz przeciwnie. Wszystko zależy od wykonawcy, który nadaje mu formę.

Naturalnym zestawieniem do industrialu jest styl skandynawski, prowansalski, rustykalny. Na pewno odnajdzie się również w stylu minimalistycznym i nowoczesnym.

Marka Custom Shop jest częścią kampanii #WybieramPolskiDesign. To ogólnopolska kampania, której celem jest promowanie młodych, polskich marek. Do projektu zaproszono 10 producentów mebli oraz oświetlenia, którzy wpisują się w definicje „dobrego, polskiego designu”.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony