Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami 501 484 795
FIRMY OGŁOSZENIA ARTYKUŁY
Kemichal

International Design Award 2018 – What’s your Fascin[action]?

Strefa biznesuWydarzenia 6 miesięcy temu    12.07.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Rehau

Studenci z całego świata po raz kolejny zostali zaproszeni do udziału w konkursie International Design Award. Tegoroczna tematyka odnosiła się do trendu „Smart Furniture”, który nawiązuje do postępujących procesów digitalizacji i mobilności. Modele życia i funkcjonowania w społeczeństwie ulegają ciągłej zmianie, a największe metropolie skupiają miliony ludzi przy ograniczonej przestrzeni, która staje się coraz bardziej cenna. Potrzebujemy więc rozwiązań, które uporządkują otoczenie, będą wielofunkcyjne, przyjazne dla użytkownika i pozwolą patrzeć na przestrzeń niestandardowo.

Młodzi projektanci z zaangażowaniem przystąpili do konkursu – potwierdzają to liczby: 1 360 zgłoszonych projektów z 71 krajów. Najwięcej zgłoszeń przesłali studenci z Polski, Włoch, Niemiec, Rosji oraz z Korei Południowej oraz Chin. Organizatorzy wydarzenia Dr Andreas (Hettich) oraz Andreas Albig (REHAU) wybrali najlepszą dziesiątkę projektów, a ostateczny wybór pozostawiono internautom.

Taki wybór okazał się bardzo trafny, a miłośnicy designu mieli po praz pierwszy możliwość wybrać laureatów konkursu International Design Award poprzez głosowanie online.

Pierwsze i drugie miejsce zostało przyznane studentom z Chin, natomiast trzecim miejscem został nagrodzony projekt z Uniwersytetu z Pforzheim - Niemcy.

Pierwsze miejsce projekt CABI: Główną ideą było stworzenie kreatywnej przestrzeni dla dzieci, która będzie je inspirować do zabawy, a także uczyć dbania o własny pokój również za pomocą nowoczesnych rozwiązań jakim są drony.

Drugie miejsce MOVING CABINETS: Mały mebel o wielu możliwościach aranżacyjnych – szafkę możemy dostosować do własnych potrzeb.

Trzecie miejsce CHAIR PF: Wielozadaniowe krzesło, które może pełnić funkcję mini biurka, podstawy do laptopa, wygodnego siedziska, a w dodatku znajdziemy tam miejsce na przetrzymywanie potrzebnych dokumentów.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Komentarze są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Nie ma jeszcze komentarzy...
  Lignumsoft