Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami 501 484 795
FIRMY OGŁOSZENIA ARTYKUŁY
Schelling baner a1

Kiedy noc jest zagrożeniem. Jak urządzić sypialnię dla alergika?

InspiracjeSypialnia 17 dni temu    6.05.2019
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Comforteo

Osoby cierpiące na alergię zdają sobie sprawę jaka to ważna kwestia. Kiedy w ciągu dnia walczą z objawami uczuleń nie marzą o niczym innym niż dobrym, nocnym wypoczynku. Co jednak zrobić by sen alergików odbywał się w komfortowych warunkach? Z pomocą przyjdzie odpowiednie wyposażenie sypialni.

Walcz z kurzem

Bardzo ważna jest częsta „walka” z kurzem gromadzącym się w różnych zakamarkach sypialni. Sprawdzą się tu zarówno standardowe odkurzacze, jak i te, które powstały z myślą o osobach cierpiących na alergie. Pomocą służy również mop parowy, który nie wymaga używania jakichkolwiek detergentów – te również bardzo często powodują reakcje alergiczne.

Pamiętajmy jednak, że żaden sprzęt nie okaże się skuteczny, jeżeli nie wypracujemy restrykcyjnej regularności w utrzymywaniu czystości podłogi w sypialni.

Stosuj odpowiednie materiały

Kiedy już wiemy jak ważne jest utrzymanie sypialni w czystości i walka z gromadzącym się kurzem, warto bardzo poważnie zainteresować się materacem w łóżku alergika. Niezwykle istotne jest by wybrać taki w którego skład wchodzi struktura pianki żelopodobnej.

- Pianka Gelax to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie, ale nie tylko – ze względu na swoją elastyczność świetnie sprawdzi się również jako materac dla tych użytkowników, którym dokuczają bóle pleców. W naszych materacach używamy pianki Gelax, która łączy chłodzące właściwości pianki wysokoelastycznej oraz delikatność pianki termoelastycznej. To połączenie radykalnie ogranicza rozwój grzybów, pleśni i roztoczy, przez co pozwala stworzyć komfortowe miejsce do błogiego odpoczynku dla alergików – mówi Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

Materac powinien „oddychać”

To naturalne, że w miarę upływu czasu i użytkowania materaca, w jego strukturze zaczną gromadzić się mikroby. Dlatego też kolejnym elementem samego materaca, na który warto zwrócić uwagę, jest przewiewna siatka 3D. Dzięki niej posłanie zyskuje znacznie lepszą wentylację oraz cyrkulację powietrza, a to z kolei zapobiega gromadzeniu się alergenów w strukturze materaca.

Co istotne, siatka 3D przyniesie również ulgę wszystkim osobom, które cierpią na nadmierną potliwość. Choć z pozoru jest ona wyłącznie ozdobnym detalem materaca, spełnia funkcje, które mają bezpośrednie przełożenie na jakość odpoczynku.

Powiew świeżego powietrza

Niezwykle istotne jest wietrzenie całego mieszkania. Ponieważ rozwój alergenów warunkuje poziom wilgotności oraz temperatura wewnątrz domu. Co jednak kiedy powietrze za oknem wcale nie jest zdrowsze od tego, które mamy w domu? Może zawierać przecież wiele zanieczyszczeń i potencjalnych alergenów. Dlatego warto zaopatrzyć nasze mieszkania w oczyszczacz powietrza lub klimatyzator z filtrem, który zniweluje ryzyko wywołania reakcji alergicznej oraz działanie szkodliwych substancji. Urządzenia okażą się niezbędne w sypialni uczuleniowców nie tylko w okresie grzewczym, ale również wiosną i latem.

Sypialnia alergika – im mniej tym lepiej

Ponieważ w sypialni alergika ciągle walczymy z kurzem, więc koronną zasadą powinno dla nas być – im mniej przedmiotów w tym pomieszczeniu tym lepiej. Wtedy łatwiejsze okaże się zapanowanie nad czynnikami, wywołującymi uczulenie. Chociaż dodatki z reguły podkreślają charakter wnętrza i stanowią dopełnienie aranżacji, w tym wypadku zdrowie, komfort i dobre samopoczucie powinny mieć pierwszeństwo.

Ta sama zasada tyczy się wszelkiego rodzaju dodatkowych tkanin – poduch i pledów, które stanowią idealną „kryjówkę” dla roztoczy. Postawmy więc na „antyalergiczny” minimalizm.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Komentarze są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Nie ma jeszcze komentarzy...
Lignumsoft