Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami 501 484 795
FIRMY OGŁOSZENIA ARTYKUŁY
E-meblarstwo

Kuchnia pełna blasku przed świętami

InspiracjeKuchnia ponad rok temu    18.12.2017
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Kernau

Podczas świątecznych przygotowań większość czasu spędzamy w kuchni. To prawdziwy warsztat twórczy, w którym powstają różnorodne przysmaki. Zanim jednak rozpoczniemy intensywne kuchenne szaleństwa, wyczyśćmy dokładnie sprzęty AGD tak, by przed samymi świętami zostały nam już tylko drobne porządki po bieżącym gotowaniu. Nasi eksperci radzą, jak przywrócić blask kuchennym urządzeniom, aby w czasie świąt prezentowały się nienagannie.

Uniwersalna mikrofibra

Wydawać by się mogło, że efektywne sprzątanie możliwe jest tylko przy użyciu zróżnicowanych akcesoriów oraz silnych detergentów. Tymczasem materiały, z których wykonany jest sprzęt AGD, często wymagają delikatnego traktowania. Dotyczy to zwłaszcza stali nierdzewnej oraz urządzeń o wysokim połysku – ich powierzchnia jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju zarysowania i zacieki.

- Doskonałe efekty czyszczenia sprzętu gospodarstwa domowego osiągniemy stosując ściereczkę z mikrofibry, która skutecznie usunie zabrudzenia, nie pozostawiając smug, bez konieczności użycia detergentów. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekonomiczne, ale ekologiczne i bezpieczne dla alergików. Do przywrócenia czystości kuchennym sprzętom wystarczy więc tylko woda, którą ściereczki z mikrofibry bardzo dobrze pochłaniają, nie pozostawiając przy tym nieestetycznych smug. Można więc z ich pomocą wyczyścić i osuszyć także szklane elementy kuchenki mikrofalowej czy piekarnika. Użycie ściereczki z mikrofibry nie spowoduje zarysowania czy zmatowienia powierzchni, dzięki czemu urządzenia zachowają charakterystyczny połysk i efektowny wyglądwyjaśnia Magdalena Jaklewicz, ekspert marki Vileda, producenta akcesoriów do sprzątania.

Czysta płyta - pożegnaj zacieki, przypalenia i tłuste plamy
W kuchni, jak w żadnym innym pomieszczeniu w domu powinna panować nienaganna czystość – w końcu to miejsce gdzie przygotowujemy, a nierzadko też spożywamy posiłki. Wśród kuchennych sprzętów AGD, naszej szczególnej uwagi wymaga płyta grzewcza, używana codziennie. Skuteczne metody czyszczenia płyty grzewczej zależą w dużej mierze od tego, jakiego jej rodzaju używamy. Ze względu na liczne zakamarki wokół palników, najbardziej kłopotliwa jest gazowa. Kiedy coś wykipi natychmiast trzeba to zasypać solą, która zapobiegnie przypaleniu wykipiałej treści, a po wystudzeniu płyty delikatnie, bez pocierania, usunąć resztki soli wilgotną szmatką. Co jakiś czas płyta gazowa wymaga jednak dokładniejszego przeglądu i czyszczenia. Czynność tę zaplanujmy właśnie podczas przedświątecznych porządków.

W tym celu odetnijmy dopływ gazu do urządzenia, po czym zdejmijmy ruszty, palniki. Zanurzmy je na kilka godzin w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Jeśli zabrudzenia są uciążliwe do usunięcia, brudne elementy zostawmy na noc w wodzie z dużą ilością octu, po czym dokładnie wyczyśćmy szczotkąradzi Tomasz Bytnar, ekspert marki KERNAU, producenta sprzętu AGD.

O ile płytę gazową możemy dokładnie wyczyścić domowymi środkami, o tyle płyty indukcyjna i ceramiczna są już bardziej wymagające. Te nie tolerują brudu – czyszczone nieregularnie i nieodpowiednimi sposobami, nie będą pracowały efektywnie i będą narażone na zarysowania.
Trudne do usunięcia zabrudzenia mogą wymagać zastosowania specjalnych środków czyszczącychsugeruje ekspert KERNAU. – Dostępny na rynku gotowy do użycia preparat do usuwania tłustych, przypalonych zanieczyszczeń z płyt indukcyjnych, ceramicznych oraz szklanych gazowych nie zawiera ściernych składników. Pozwala za to skuteczniej rozpuścić zanieczyszczenia. Po spłukaniu go wodą nie zostawia zacieków na płycie i sprawia, że zanieczyszczenia trudniej przywierają do jej powierzchni.

Wypiekane w czystości
Kolejnym, silnie eksploatowanym w czasie przedświątecznych przygotowań sprzętem AGD jest piekarnik. Zdarza się, że po wyciągnięciu dania, czekając aż piekarnik się wystudzi, zapominamy o jego umyciu, a przypalone resztki pozostają na blachach i ruszcie. Do czyszczenia piekarników możemy używać także specjalnych środków do czyszczenia. Tymczasem, już na etapie zakupu piekarnika zwróćmy uwagę na kilka jego elementów konstrukcji, które pomogą nam zachować jego czystość.

Jedną z takich przydatnych funkcji jest pyroliza, która polega na automatycznym czyszczeniu piekarnika pod wpływem wysokiej temperatury. Tłuszcz i wszelkie zabrudzenia spalane są na popiół, a czyszczenie piekarnika jest szybkie i łatwe. – mówi Tomasz Bytnar. – Zwróćmy też uwagę na to czym pokryte jest wnętrze piekarnika. Zastosowana w piekarnikach emalia Eco Clean pozwala na o wiele szybsze i bezproblemowe czyszczeniadodaje ekspert KERNAU.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Komentarze są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Nie ma jeszcze komentarzy...
  Lignumsoft