Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami 501 484 795
FIRMY OGŁOSZENIA ARTYKUŁY
Stabart fronty A1

Nadać meblom kuchennym swój własny styl

Inspiracje 15 dni temu    8.05.2019
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KAM

Meble kuchenne mogą nabrać całkiem innego charakteru dzięki niewielkim elementom ich wyposażenia. Chodzi tu o uchwyty szafek, które również mogą zostać tak zaprojektowane aby nadać tym meblom indywidualnego stylu.

Taki drobny element, jak uchwyty mogą znacznie uatrakcyjnić kuchenną zabudowę. Proste bryły mebli z frontami o gładkiej powierzchni można ozdobić delikatnymi uchwytami w formie dekoracyjnych gałek. Taki zabieg pozwoli uzyskać bardziej indywidualny charakter. Natomiast bardzo  ciekawym zabiegiem stylistycznym może być zestawienie gałek z uchwytami w innym kształcie.

- Ulubionym zabiegiem aranżacyjnym przy projektowaniu wnętrz kuchennych jest łączenie frontów w dwóch dekorach, co znacząco uatrakcyjnia sylwetkę mebli. Zabieg ten można z powodzeniem zastosować także w przypadku uchwytów, wprowadzając różne ich typy, na przykład w górnej i dolnej zabudowie meblowej - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - Obowiązuje tutaj ta sama zasada: uchwyty muszą komponować się stylistycznie.

Projektantka zachęca, aby „poeksperymentować” również z łączeniem dwóch typów uchwytów meblowych. To kolejne, bardzo efektowne rozwiązanie aranżacyjne i sposób na spersonalizowanie wnętrza, nawet w przypadku mebli systemowych. 

- Ciekawy efekt wizualny można uzyskać łącząc w jednym systemie mebli bardzo dekoracyjne uchwyty w postaci zyskujących na popularności gałek, inspirowanych biżuterią, z prostymi, stonowanymi uchwytami - podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel. - To mocny akcent dekoracyjny, dlatego warto wówczas pozostać przy prostych płaszczyznach frontów.

Uchwyty gałkowe inspirowane biżuterią czy też o wyszukanych, designerskich formach gwarantują niezwykły efekt, dzięki dekoracyjnemu charakterowi. Z kolei te o bardziej subtelnych, klasycznych kształtach można wprowadzić w całej zabudowie meblowej zamiast tradycyjnych uchwytów. Są równie funkcjonalne, a przy tym bardziej dyskretne.

Połączenie dekorów w dwóch wybawieniach, chociażby w najbardziej popularnym zestawieniu rysunku drewna z frontami w monokolorze, to najprostszy i bardzo skuteczny sposób na urozmaicenie bryły mebli. Taka aranżacja sprawdza się szczególnie w przypadku masywnej zabudowy meblowej - jaśniejsze fronty szafek wiszących w zestawieniu z ciemniejszym wybarwieniem frontów szafek dolnych pozwalają nadać sylwetce mebli wizualnej lekkości.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Komentarze są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Nie ma jeszcze komentarzy...
Lignumsoft