ReklamaBimak A1
Nietypowa lekcja geometrii na wernisażu

BoConcept

BoConcept Warszawa i HS Studio zapraszają na wernisaż Małgorzaty Jastrzębskiej - artystki, specjalizującej się w malarstwie geometrycznym. Wydarzenie odbędzie się 16 maja w showroomie BoConcept przy ul. Wilczej 44. To miejsce, gdzie sztuka przenika się z designem.

BoConcept Inspiration Store to przestrzeń, gdzie skandynawskie wzornictwo występuje ramię w ramię z oryginalnym designem w stylu mid-century. Właściciele wskazują, że nie ma lepszego towarzystwa dla wzornictwa niż sztuka. Dlatego w tym showroomie często odbywają się wystawy i wernisaże.

Najbliższe wydarzenie - “2019”, będzie poświęcone twórczości Małgorzaty Jastrzębskiej. Twórczość artystki to głównie malarstwo geometryczne, w którym dominującą rolę odgrywają koncepcja, konstrukcja i kolor. Tradycyjny obraz często jest dla niej inspiracją do dalszych doświadczeń fotograficzno-cyfrowych. Prym wiodą odważnie zestawione kolory i zabawa kształtem.

-Sztuka Małgorzaty Jastrzębskiej to rygor – konsekwentnie malowane kolorystyczne geometryczne konstrukcje. Układany świat barw, harmonii nieoczywistych, realizowane według schematów nie zawsze łatwych do przewidzenia, ale zawsze wciągających, intrygujących, dźwięcznych. Czuć w nich pewność, ale a zarazem swoisty hazard, bo mam wrażenie, że jak zawsze powstają one wprost na płótnie, bez szkiców. (...)Konwencja obrazów Małgorzaty Jastrzębskiej jest konsekwentnie przez nią wciąż realizowana, mimo to wciąż czymś zaskakuje. Tym razem nowością jest wprowadzenie przypadku. Oczywiście to „przypadek” kontrolowany, ale jednak przypadek: po płótnie obrazów leje się strugami biała farba, na innych widać beztroskie chlapanie. Biała farba, chlapnięcia, jak wypadek przy pracy, a może jak gest rezygnacji, jak wpuszczenie niewiadomego na płótno. Granice owego „przypadku”, jak można przypuszczać, są ściśle wyznaczone, ale zarazem wciąż pozostają przypadkowe - wyjaśnia historyk i krytyk sztuki, Bogusław Deptuła.

BoConcept jest siecią duńskich salonów z wyposażeniem wnętrz. Obecnie istnieje ponad 250 sklepów BoConcept w ponad 50 krajach. W Warszawie posiada dwa salony firmowe oraz kilka lokalizacji typu Pop-Up rozrzuconych na terenie całego miasta.

HS Studio Anna Henschke od wielu lat pracuje z meblami. Z szacunku do znakomitego wzornictwa połowy ubiegłego wieku oraz z zamiłowania do kolorów daje drugie życie meblom z przeszłości. Starannie wybrane modele poddawane są metamorfozom, w których duch oryginału spotyka się ze współczesnym designem. Zwieńczeniem działalności HS Studio jest dobór dzieł sztuki do wnętrz.

Więcej na: https://www.boconcept.com/pl-pl/
 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony