Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami 501 484 795
FIRMY OGŁOSZENIA ARTYKUŁY
Festool - aplikacja work

Nowoczesna łazienka luksusową strefą wypoczynku

InspiracjeŁazienka 7 miesięcy temu    16.08.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. SCHELL

Łazienka już od jakiegoś czasu jest traktowana jako pomieszczenie, które ma pełnić więcej funkcji niż tylko te związane z codzienną higieną. Tak jak salon czy sypialnia stała się miejscem relaksu i wyciszenia, dlatego głównymi wyznacznikami jej projektowania są obecnie przestrzeń, kojąca kolorystyka i naturalne materiały.

Przestronność, minimalizm wyposażenia i zastosowanie dodatków nawiązujących do natury to trendy, które już od jakiegoś czasu goszczą w nowoczesnych wnętrzach. Łazienka, jako część przestrzeni mieszkalnej, również uległa przemianom – z przestrzeni typowo sanitarnej zmieniła się w strefę wyciszenia i relaksu, nawet niekiedy jest łączona ze strefą sypialnianą w jedno pomieszczenie. Podstawowym wyznacznikiem przy projektowaniu nowoczesnych łazienek jest przede wszystkim uzyskanie w miarę możliwości nieograniczonej przestrzeni, która daje poczucie swobody. Umeblowaniu o prostych formach towarzyszą kolory i struktury, które mają budować idealny nastrój do zatrzymania się w codziennym pośpiechu i cieszenia się chwilą. W tym kontekście zmienia się również rola armatur sanitarnych. Mają stanowić ponadczasowy, lecz subtelny akcent wyposażenia, który daje maksimum funkcjonalności i komfortu użytkowania, a jednocześnie powinny zapewniać oszczędność wody. Z myślą o takich nowoczesnych projektach łazienek powstały eleganckie płyty przyciskowe Tower firmy SCHELL.

Maksimum luksusu i przestrzeni
Współczesna łazienka ma być miejscem, w którym użytkownicy mają czerpać satysfakcję z chwili wypoczynku w luksusowym stylu. Podstawą planowania takiego wnętrza jest przede wszystkim uwolnienie przestrzeni, co ma kluczowe znaczenie szczególnie niewielkich pomieszczeniach. W tym celu stosuje się podwieszane meble o prostych formach, które nie zajmują powierzchni podłogi czy umywalki nablatowe o bardzo subtelnych formach. Niekwestionowanym trendem stały się również kabiny prysznicowe z odpływem na poziomie posadzki, w których miejsca nie ograniczają zbędne półki na mydło czy przybory do mycia. Ponieważ łazienka staje się bardziej strefą odprężenia niż przestrzenią służącą typowo higienicznym czynnościom, elementy instalacji i zamocowania są ukrywane w podtynkowej zabudowie, zaś na pierwszy plan wysuwają się kolory i struktury. W tym sezonie są to ciepłe odcienie z palety ziemi: beże, brązy, a także zielenie, często przełamywane bielą lub szarościami. Bardzo modnym akcentem są także powierzchnie marmurowe lub odwzorowujące rysunek i kolorystykę tego szlachetnego kamienia. Uzupełnieniem takich eleganckich wnętrz będą fronty mebli na wysoki połysk czy lśniące lub metaliczne detale, jak np. przycisk spłukujący. W tego typu kompozycje doskonale wpisują się płyty Tower. Produkt dostępny w trzech wersjach kolorystycznych stanie się harmonijnym elementem modnej aranżacji.

Funkcjonalność w minimalistycznej formie
W modnych aranżacjach łazienkowych, które zwracają uwagę luksusowym wyposażeniem, niezmiernie ważną rolę odgrywają detale. Powszechne zastosowanie armatur podtynkowych sprawiło, że jedynym widocznym elementem instalacji WC jest estetyczny przycisk spłukujący, najczęściej w towarzystwie podwieszanej miski. Najlepiej dobrać takie rozwiązanie, które oferuje nie tylko dobry design, lecz także niezawodność i wygodę użytkowania. Płyta przyciskowa Tower łączy ponadczasową estetykę z trwałością typową dla wysokogatunkowego tworzywa ABS. Dwa pionowe przyciski służące do spłukiwania głównego (6 l) i oszczędnościowego (3 l) nadają jej niezwykle harmonijny charakter. Design pomysłu niemieckiego projektanta Dirka Schumanna ma stanowić integralny element wyposażenia, lecz nie dominować go. Płyta Tower ma zaledwie 6 mm grubości, lecz pomimo tak dyskretnego wyglądu jest niezwykle solidna i odporna na uszkodzenia. Wysoki komfort obsługi zapewnia starannie dopracowany mechanizm, który gwarantuje spłukanie za delikatnym dotknięciem klawisza. Produkt jest dostępny w trzech odcieniach: chrom, matowy chrom oraz biały. W zależności od indywidualnego zamysłu aranżacyjnego doskonale odnajdzie się zarówno w łazienkach z akcentami skandynawskimi, industrialnymi czy glamour.

Płyta Tower w kolorze chrom mat
Fot. SCHELL


Więcej informacji na stronie www.schell.eu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Komentarze są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Nie ma jeszcze komentarzy...
Orzełek-Markisz