Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami 501 484 795
FIRMY OGŁOSZENIA ARTYKUŁY
Palette Cad

Polimerowe laminaty od REHAU – kolekcja stworzona dla stolarza

Strefa biznesuAktualności 9 miesięcy temu    12.03.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Rehau

Jedni mówią – rewolucja, inni dodają – niesamowite możliwości. Innowacyjny laminat szklany, który zaprezentowała marka REHAU, a nazwany RAUVISIO crystal, zdobywa popularność wśród koneserów jasnych, czystych wnętrz, jak również projektantów kuchni i łazienek. A skoro zdobywa rynek, to otwierają się na nim nowe możliwości dla stolarzy i wykonawców...

Nowoczesny materiał

Szkło wykorzystane we wnętrzach, np. w kuchni, czy w łazience, dodaje elegancji, sprawia, że spoglądamy na nie z zainteresowaniem, jak na rozwiązania oryginalne i niepowtarzalne. Materiał ten może też położyć akcent w kierunku zamierzonym przez gospodarza, wydobywając z pomieszczenia nowy klimat. Ale z drugiej strony wiadomo, że szkło nie zawsze nadaje się do każdego pomieszczenia: kruche, łatwe do uszkodzenia lub zniszczenia, nie może być stosowane jako budulec dla dużych obiektów lub płaszczyzn. Chyba, że jest... szkłem polimerowym RAUVISIO crystal, zastępującym na frontach mebli kuchennych „zwykłe” szkło, albo RAUVISIO crystal slim, efektownie wykańczającym wnęki lub ściany zamiast problematycznych płytek. Nie występują tu fugi, więc nie ma problemu z osadzaniem się brudu, a fronty okleinowane laserowo zapewniają bezspoinowe łączenia, dzięki którym nawet po latach wyglądają jak nowe.

Polimerowe szkło - funkcjonalne i trwałe
Projektanci nie muszą wysilać się nad przedstawianiem klientom atutów laminatu szklanego, ponieważ jego wygląd już w pierwszym kontakcie robi wrażenie. Fronty mebli wykonane z RAUVISIO crystal pasują do każdego pomieszczenia – gdy są śnieżnobiałe, podkreślają inne kolory. Nie osadza się na nich brud, bo nie mają spoin, można je łatwo przetrzeć ściereczką z mikrowłókna. Co więcej, nie ma obaw o uszkodzenia, bo są odporne na zarysowania ­– aż dziesięć razy bardziej od prawdziwego szkła. Słońce też im niestraszne – może świecić przez okno, ogrzewać, a szkło polimerowe i tak nie zmieni odcienia. Dlatego po latach, gdybyśmy chcieli dołączyć do mebli inne elementy, możemy bez problemu dobrać właściwy laminat. A przy okazji kolorów, kolekcja RAUVISIO crystal obejmuje osiem odcieni dostępnych w wersji matowej i wysokopołyskowej.

­– Załóżmy, że RAUVISIO crystal wykorzystaliśmy w kuchni mówi Sławomir Sawala z firmy stolarskiej Drzwimax Plus, współpracujący z marką REHAU. – Tam zawsze może dojść do sytuacji, że od frontu coś się odbije lub przypadkowo się w niego uderzy. Taki front wytrzyma znacznie więcej niż normalne szkło. A gdyby doszło do zbyt silnego uderzenia, trwałego uszkodzenia, to i tak nie wygeneruje ono odłamków, ani nie spowoduje ryzyka zranienia.

Trwałość i odporność szkła polimerowego może stać się atutem w kuchni, w której chcemy zrezygnować z naklejanych wszędzie karteczek „przypominajek”, albo z notatek przypinanych do lodówki magnesami. Bowiem po frontach RAUVISIO crystal można pisać specjalnymi flamastrami, jak po tablicy. W ten sposób każdego dnia możemy zostawiać najbliższym krótkie wiadomości, a gdy staną się one nieaktualne wystarczy napis przetrzeć wilgotną szmatką by znikł. Stolarze lubią obserwować pełne uznania zdziwienie na twarzach klientów, którzy przekonują się, że w kuchni mogą zostawić wiadomość przy użyciu pisaka do tablic, po czym może być ona łatwo usunięta i to bez pozostawienia najmniejszego śladu.

Sięgamy po materiał świetnie imitujący szkło, dużo lepszy od klasycznego szkła i nie potrzebujemy do pracy szklarza dodaje Sławomir Sawala.Można go obrabiać na miejscu, w pomieszczeniu, w którym będzie użyteczną, funkcjonalną ozdobą. I to ozdobą na lata, bo fronty RAUVISIO crystal zachowują pierwotną formę i nie odkształcają się po długim użytkowaniu. Po dwóch, czy pięciu latach mają taką samą gładkość powierzchni i powtarzalną kolorystykę, jak zaraz po założeniu.

Łatwość obróbki standardowymi narzędziami stolarskimi
Klienci, którzy zdecydowali się na wykorzystanie w swoich kuchniach, łazienkach, korytarzach, czy pokojach mieszkalnych szkła polimerowego, chwalą jego wygląd. Z kolei firmy stolarskie na plus zapisują fakt zmniejszenia ilości odpadów aż o 20 procent, co jest efektem niewielkiej podatności RAUVISIO crystal na pęknięcia i uszkodzenia.

Materiał w trakcie obróbki można zginać, tak by przybierał pożądaną formęwyjaśnia specjalista. – A pracę z nim można wykonać przy pomocy normalnych narzędzi do obróbki drewna. Docięcie do wymaganego rozmiaru, albo wycięcie otworu nie wiąże się ze specjalistycznym parkiem maszynowym. A łatwość obróbki i możliwość wykonywania frezów – później np. podświetlanych – i intarsji, gwarantuje, że każdy stolarz może pokusić się o wykonanie niepowtarzalnych produktów, które nadadzą pomieszczeniu wyjątkowego, przytulnego charakteru.

Rodzina produktów RAUVISIO zapewnia najlepsze zastosowanie produktów w konkretnej aranżacji. To nie tylko laminat szklany RAUVISIO crystal, który występuje także w wersji bardzo cienkiego panelu szklanego RAUVISIO crystal slim niezastąpionego do wykończenia wnęk, pokrycia ścian, wypełnienia frontów meblowych lub jako element ścianek działowych. To także RAUVISIO brilliant – laminat akrylowy o wysokim połysku nowej generacji, który zastępuje elementy lakierowane, od niedawna dostępny w modnym macie.

Zapraszamy do naszych punktów sprzedaży:
www.rehau.com/pl-pl/firmy-wykonawcy/meble-wyposazenie/produkty/powierzchnie-i-fronty/laminat-szklany/punkty-sprzedazy

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Komentarze są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Nie ma jeszcze komentarzy...
  Orzełek-Markisz