Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami 501 484 795
FIRMY OGŁOSZENIA ARTYKUŁY
Drew-Trans

ProNest laureatem Złotych Medali

Strefa biznesuAktualności 5 miesięcy temu    20.11.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Seron

Za nami nie tylko targi DREMA 2018, ale i głosowanie na najlepsze produkty targowe. O tym, kto zdobył Złoty Medal w kategorii Wybór Konsumentów, zdecydowali zwiedzający oraz internauci. Laureatem zarówno Złotego Medalu MTP, jak i Złotego Medalu w kategorii Wybór Konsumentów zostało centrum obróbcze ProNest firmy Seron.

Czym wyróżnia się ProNest?

ProNest to centrum obróbcze CNC, wyposażone w system podawczo-odbiorczy. Maszyna jest w pełni zautomatyzowana, co pozwala zoptymalizować procesy produkcyjne.

Centrum obróbcze ProNest zostało skonstruowane na bazie maszyny z serii Pro. W standardowej konfiguracji obrabiarka ma pole robocze o wymiarach 2100x3100 mm. Rozmiar ten pozwala obrabiać płyty meblowe bez konieczności dodatkowego, pracochłonnego docinania co redukuje liczbę strat materiałowych. W sugerowanym wyposażeniu znajduje się elektrowrzeciono główne o mocy 15kW, 9 głowic wiertarskich oraz 12-pozycyjny rewolwerowy magazyn narzędzi. Takie oprzyrządowanie pozwala zminimalizować zbędne przejazdy maszyny, a co za tym idzie podnieść efektywność obróbki. Intuicyjne i proste w obsłudze sterowanie z oprogramowaniem posiadającym własną bibliotekę mebli i parametrów umożliwia natychmiastowy nesting co także wpływa na zwiększenie wydajności maszyny. Maszynę wyposażono w system automatycznego, zdalnego załadunku i rozładunku, bez udziału operatora. W praktyce oznacza to, że maszyna obsługiwana jest przez jedną osobę.

Na czym polega system podawczo-odbiorczy?
Praca ProNest rozpoczyna się w momencie, gdy paleta płyt meblowych umieszczana jest na podajniku. Za pomocą pneumatycznego systemu podawczego, płyty przenoszone są pojedynczo na stół roboczy. Materiał jest tam automatycznie pozycjonowany, po czym maszyna przystępuje do rozkroju i nawiertów. Po zakończeniu tego procesu, gotowe formatki transportowane są na stół odbiorczy. Automatyczny system odciągowy w trakcie transportu pociętego materiału zbiera pozostałości pyłu.

System odbiorczy wyposażono w czujnik materiałowy, dzięki któremu taśmociąg zostaje zatrzymany w odpowiedniej pozycji, a operator może swobodnie zdjąć z niego gotowe elementy. W tym czasie kolejna płyta transportowana jest na stół roboczy. Dokładny przebieg pracy centrum obróbczego ProNest przedstawiony jest na filmie pod linkiem:Proces obróbczy przy użyciu ProNest staje się całkowicie zautomatyzowany, co przekłada się na znaczny wzrost możliwości produkcyjnych. Cały mechanizm powoduje obniżenie kosztów pracowniczych i materiałowych, a to niewątpliwy atut z perspektywy przedsiębiorców.

Dane techniczne:

  • wielkość pola roboczego – 2100 x 3100 mm,
  • skok głowicy – 300 mm,
  • maksymalna prędkość przejazdów do – 50 m/min,
  • moc wrzeciona – 15 kW,
  • obroty wrzeciona – 24000 obr./min,
  • agregat wiertarski moc – 2,2 kW ilość narzędzi w agregacie wiertarskim – 9 (opcjonalnie do 36),
  • ilość narzędzi w magazynku – 12 (w opcji do 24),
  • opcja systemu podawczo-odbiorczego – tak,
  • waga – 6000 kg,
  • wymiary (dł. x szer. x wys.) – 11500 x 4000 x 2800 mm.

SERON
ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego
18 37-450 Stalowa Wola
tel. 15 814 24 02
e-mail: sekretariat@seron.pl
www.seron.pl

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Komentarze są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Nie ma jeszcze komentarzy...
Orzełek-Markisz