ReklamaLignumsoft A1
Tak projektuje się nowoczesne apartamenty

Studio Forma 96

Zaglądamy do nowocześnie urządzonego apartamentu w Poznaniu. Tu wszystko zostało dopięte na ostatni guzik - pod względem stylistycznym, jak i wykonawczym. Niezwykle starannie dobrane meble, które idealnie współgrają z zabudową kuchenną, kolorystyką i detalami. Jak tworzy się idealnie zaprojektowane przestrzenie mieszkalne?

Ten apartament to również przykład przestrzeni, w której spotykają się meble zaprojektowane przez nazwiska z pierwszych stron podręczników wzornictwa i konsekwencja stylistyczna, z jaką projektanci ze Studio Forma 96 i ZenDizajn ją urządzili.

Właściciel to miłośnik loftów i industrialnych klimatów. Dlatego chciał, by jego wnętrze było przytulne i tchnęło duchem bezpretensjonalnego szyku. Według wskazań inwestora mieszkanie miało być urządzone w duchu nowoczesnej klasyki, z użyciem najwyższej jakości materiałów i mebli. Zadanie to zostało powierzone studiu ZenDizajn, przy wsparciu architektów STUDIO FORMA 96. Architekci zaproponowali zmianę koncepcji układu pomieszczeń.

Wspólnym pomysłem architektów było przeniesienie kuchni na drugą stronę dzielącej przestrzeń ścianki. Miejsce na łazienkę znalazło się w części prywatnej. To pozwoliło powiększyć pokój dzienny, bez ograniczeń wynikających z układu kuchennego. Kuchnia SieMatic została idealnie dopasowana do ścianki i umiejscowiona blisko salonu. Stanowi teraz wydzieloną strefę z okrągłym stołem jadalnianym.

Celowo nadano jej ciemną paletę kolorystyczną, która stanowi ciekawą odmianę po białych wnętrzach, które zawładnęły przestrzenią w ostatnich sezonach. Głęboko ciemny fornir zabudowy kuchennej idealnie współgra z brązem blatów. Elegancji i wyrafinowaniu wnętrzu nadaje umiejętna gra głębokich kolorów z jasną podłoga, ułożoną we wzór jodełki.

Charakter mieszkania podkreślono za pomocą ceglanej ściany i wyrafinowanej plastyce sztukaterii, dodatkowo jeszcze podkreślonej czarnymi liniami listwy oświetleniowej i konsekwentnie czarnymi listwami drzwi przesuwnych. Te praktycznie okalają całą otwartą przestrzeń.

Drzwi Rimadesio, marki utożsamianej z najlepszymi drzwiami przesuwnymi i garderobami na świecie, wprowadzają wyjątkową, opartą na kontrastach harmonię. W salonie stanęły natomiast kultowe projekty marki Poliform: modułowa sofa Dune, projektu Carlo Colombo i prosta, geometryczna bryła fotela Gaston, zaprojektowanego przez Vincenta Van Duysena (obie propozycje ze Studio Forma 96).

Więcej na: www.sf96.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony