Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami 501 484 795
FIRMY OGŁOSZENIA ARTYKUŁY
Palette Cad

Warsztat od nowa

Strefa biznesuAktualności 7 miesięcy temu    7.09.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Schelling Polska

Wierci, podaje kołki i klej. Wiertarko-kołczarka GANNOMAT INDEX PRO zastępuje dwie odrębne maszyny i jednego pracownika. Dzięki temu skracamy czas obróbki i zyskujemy dodatkowe miejsce w zakładzie. Ponadto urządzenie można doposażyć w moduły niezbędne do indywidualnej obróbki elementów drewnianych i drewnopochodnych.

Dostępna w sieci sprzedaży firmy Schelling Polska, GANNOMAT INDEX 130 PRO to maszyna sterowana CNC, która umożliwia wiercenie w poziomie i pionie, a także podawanie kleju i kołka od czoła, przy automatycznym ustawieniu głębokości wiercenia.

Wybór tej maszyny to realne oszczędności dla przedsiębiorstwa, ponieważ zastępuje dwa urządzenia i przynajmniej jednego pracownika. Zazwyczaj bowiem otwory wykonywane są wiertarkami, a następnie osoba obsługująca kołczarkę podaje klej i kołek. Ponieważ poszczególne elementy nie muszą być przekazywane z urządzenia na urządzenie, maszyna pozwala na skrócenie czasu obróbki i oszczędność miejsca.

Urządzenie jest sterowane numerycznie, co umożliwia jej dowolne zaprogramowanie, a powtarzalność ustawień gwarantuje wykonanie każdorazowo identycznych elementów. Za programowanie odległości pomiędzy otworami odpowiada oprogramowanie użytkowe. INDEX 130 PRO jest wyposażony w funkcję odbicia lustrzanego. Bazę dla elementu stanowi zawsze ta sama płaszczyzna, bez konieczności obracania go na drugą stronę, co również przekłada się na skrócenie czasu pracy.

Urządzenie ma zainstalowany program do optymalizacji pracy. Użytkownik ma do dyspozycji cztery pola robocze z różnymi programami. Obsługę ułatwia graficzna prezentacja obrabianego przedmiotu.

Obrabiarka jest wyposażona w głowice wiercące w poziomie, w pełni zautomatyzowany układ elektronicznego, centralnego smarowania, numerycznie sterowaną oś X, układ ustawiania głębokości wiercenia, zamknięty system klejenia o ciśnieniu roboczym 6 atmosfer przez dyszę klejową, zbiornik na klej o pojemności 5 kg i 5 l pojemnik na wodę. Aby klej nie zalegał, a maszyna pracowała bezawaryjnie, należy przemywać układ klejowy. Producent zaleca stosowanie kleju o lepkości od 150 do 350 mPas. Oprogramowanie dozuje automatycznie jego ilość, a wbudowana lampka kontrolna alarmuje, że należy go uzupełnić.

Obrabiarka posiada system zdejmowanych ograniczników i cztery przyciski do indywidualnej pracy z przedmiotami obrabianymi. Są one utrzymane pneumatycznymi dociskami, ustawionymi pod kątem 10° w stosunku do przedmiotów obrabianych.

Na uwagę zasługuje poziomy system specjalnego docisku do naprostowania krzywych listew w kierunku osi Y, a także przekładnice pneumatyczne do szybkiego przezbrajania długich elementów. Bezpieczeństwo przewiercania elementów gwarantuje podkładka z tworzywa sztucznego. Natomiast bezpieczną pracę całego urządzenia w zależności od wyposażenia mogą zapewnić dwa przyciski START.

W wyposażeniu dostępne są wielowrzecionowe jednostki wiercące ze wzmocnieniem siły nacisku, a także system docisku listewek dla wąskich elementów, do minimum 30 mm.

Schelling Polska
ul. Kijewo 40
63-000 Środa Wielkopolska
tel.: + 48 61 286 47 28
e-mail: biuro@schelling.pl
www.schelling.pl

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Komentarze są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Nie ma jeszcze komentarzy...
  Orzełek-Markisz