Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami 501 484 795
FIRMY OGŁOSZENIA ARTYKUŁY
Bimak

Wszystkie oblicza laminatu

Strefa biznesuAktualności 4 miesiące temu    6.11.2018
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Respol

Jest kilka kluczowych komponentów, bez których nie byłoby przemysłu meblarskiego. Jednym z nich jest laminat wysokociśnieniowy HPL (HIGH-PRESURE LAMINATE). To produkt wodoodporny, wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne i zabrudzenia oraz warunki atmosferyczne, dlatego znajduje zastosowanie w tak wielu dziedzinach przemysłu.

Laminat to odpowiednio przygotowany i sprasowany papier, który dzięki obróbce wysokociśnieniowej zyskuje specjalne parametry i może być wykorzystywany w budownictwie, w produkcji mebli, jachtów, a nawet statków. Ponieważ nie koroduje, jest także używany przy produkcji różnego typu maszyn i urządzeń.

Firma Respol posiada w swojej ofercie kilkanaście kolekcji laminatów, wśród których należy wyróżnić kolekcję Polyery® z powłoką antybakteryjną, dzięki której można go stosować w obiektach medycznych.

Technologia w służbie laminatu
Na szczególną uwagę zasługuje linia Monochrom®Polyery® HPL Compact w pięciu strukturach Roche, Fusion, Fa, Touch i Bright, w odcieniach ciepłej i chłodnej bieli oraz czerni. Dzięki antybakteryjnej technologii Sanitzed® kolekcja może być wykorzystywana w salonach piękności i gabinetach medycznych. Sprawdza się także w kuchniach i łazienkach, wszędzie tam, gdzie na pierwszym miejscu jest higiena i bezpieczeństwo użytkowników.

Coś dla amatorów piękna
Dla miłośników wysmakowanego wzornictwa została stworzona linia płyt premium Compact HPL Reysitop® Polyery®. Kolekcja składa się aż z 20 modnych dekorów w 4 strukturach (Roch, Granit, Alliage, Linimat) z jednolitym czarnym rdzeniem. Wszystkie płyty, wykonane w technologii Sanitzed®, mogą być wykorzystywane zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i prywatnych. Idealne odwzorowanie metalu, betonu, czy drewna przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Zyskujemy także szerokie możliwości zastosowania produktu, dzięki różnym formatom, płyty są bowiem dostępne w kilku grubościach: 6, 8, 10 i 12,5 mm.

Laminat do zadań specjalnych
Innowacyjna technologia AEON™ sprawia, że laminaty z fabryki Resopal są aż do 3x bardziej odporne na zużycie, a zwłaszcza na ścieranie i zadrapania. Absolutną nowością oferowaną przez dystrybutora z Dąbrowy Górniczej są laminaty HPL w niepalcujących strukturach Traceless TS, TP i TL, dostępne praktycznie dla wszystkich dekorów z kolekcji. Teraz także można wybrać laminaty standardowe w nowych strukturach: kamienny RM (Real Material), drewniany RW (Elegant Wood) oraz kamień naturalny CS (Crushed Stone). W ramach kolekcji uzupełniającej producent oferuje płyty melaminowane aż w 55 dekorach! Kompakty HPL dostępne są w dwóch strukturach: 60 i EM.

Prawdziwym evergreenem w domach, ale także obiektach użyteczności publicznej, takich jak galerie handlowe, czy hotele, pozostaje nieustannie uzupełniania i dostosowywana do aktualnych trendów kolekcja Create.

Respol stale rozwija także portfolio blatów kuchennych. Obecnie w ofercie znajduje się szeroka paleta dekorów drewnopochodnych w wykończeniu WH lub KS.

Więcej informacji na stronie firmy Respol z Dąbrowy Górniczej, generalnego dystrybutora marek Resopal®, Polyery® i Wilsonart®

RESPOL
ul. Podlesie 3
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264 83 12
tel. (32) 260 23 18
e-mail: respol@respol-resopal.pl
www.respol-respol.pl

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Komentarze są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Nie ma jeszcze komentarzy...
  Lignumsoft