ReklamaSchelling
Czy meble mogą zastąpić fizjoterapię?

Gala Collezione

Pewnie nie, ale mogą wspomóc nas podczas długiej pracy przy biurku i komputerze. Jak to się dzieje? Wysuwane siedziska, przyciski sterujące, ruchome oparcia z systemem SAR, funkcje relaksu, manualne i elektryczne mechanizmy - dzięki inteligentnym technologiom stosowanym w meblarstwie tego rodzaju rozwiązania stały się już powszechnie dostępne.

Pracujemy długo przy biurkach – taki jest wymóg czasu i charakter pracy przy komputerze. Nic więc dziwnego, że taki właśnie styl życia mocno odbija się na naszym organizmie, zwłaszcza odczuwa to kręgosłup. Stąd już bliska droga do wszelkiej maści deformacji czy dyskopatii.

Dlatego coraz częściej decydujemy się na nowoczesne meble, odciążające kręgosłup, polecane zarówno przy siedzącym, jak i stojącym trybie życia. To już nie fanaberia, ale odpowiedź na potrzeby osób ceniących sobie zdrowie i komfort we współczesnym wydaniu.

Czołowi producenci pokazują, że meble mogą fascynować nie tylko designem, ale także perfekcyjnym działaniem, funkcjonalnością i niespotykaną dotąd dbałością o zdrowie i komfort. Takie meble przygotował polski producent - Gala Collezione.

Dzięki nim, po ciężkim dniu pracy, będziemy mogli odpocząć w komfortowych warunkach. Mile spędzony czas wytchnienia zapewni nam nowoczesna opcja elektrycznie wysuwanego siedziska, które dzięki przyciskom umieszczonym z boku podłokietnika znacząco powiększa powierzchnię mebla i po męczącym dniu umożliwia swobodne wyciągnięcie nóg na sofie (kolekcja Merano i Massimo).

Kolejny wariant, nazwany funkcją relaksu, umożliwia stopniowe odchylenie oparcia, przy jednoczesnym wysunięciu podnóżka i zajęcie wygodnej pozycji półleżącej. Tego rodzaju mechanizmy w meblach Gala Collezione mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Stosowane są zarówno w systemach modułowych, jak i w fotelach wolnostojących. Istnieje kilka różnych mechanizmów rozkładania funkcji relaksu. Najprostszą i najbardziej ekonomiczną jest funkcja manualna, uruchamiana siłą własnych mięśni (np. w fotelu Tom).

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest tzw. elektryczna funkcja relaksu, zasilana prądem elektrycznym. Tego rodzaju mebel podłączamy kablem do gniazdka, lub korzystamy z wersji z akumulatorem, który uniezależnia mebel od zewnętrznego źródła zasilania. Takim fotelem steruje się za pomocą przycisków sterujących – dyskretnych przycisków zamontowanych z boku mebla. Fotele z elektryczną funkcją relaksu mogą występować w wersji z jednym silnikiem (fotel Inari i Frida) – wówczas podnóżek i oparcie rozkładane są jednocześnie, oraz w opcji dwusilnikowej (fotel Arosa i Res), gdzie niezależnie sterujemy ustawieniem podnóżka oraz kątem nachylenia oparcia. W elektryczną funkcję relaksu mogą być wyposażone także systemy modułowe, np. Domo, Massimo, Play czy Plaza.

Co z bólami karku po ciężkim dniu pracy? Tu również możemy znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Wybrane kolekcje Gala Collezione wyposażono w ruchome zagłówki, pozwalające odpocząć ze stabilnym podparciem pleców oraz głowy. Dzięki możliwości zmiany kąta nachylenia zagłówka, można wybrać optymalną pozycję, odciążającą mięśnie karku.

W meblach z system SAR (kolekcja GENOVA) znajdziemy jeszcze inne rozwiązanie – ruchome oparcie, którego kąt nachylenia można zmienić zgodnie z preferowaną pozycją ciała. Dodatkowo zastosowany tutaj mechanizm czyli System Automatycznego Powrotu, pozwala na automatyczny powrót oparcia do pozycji wyjściowej, po pociągnięciu uchwytu dyskretnie ukrytego pomiędzy siedziskiem a oparciem.

Wiecej: www.GalaMeble.com

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony