ReklamaSchattdecor A1
FABA zaprezentuje nowoczesne narzędzia na targach w Poznaniu  

Faba

Już po raz 28. firma FABA pokaże na poznańskich targach DREMA 2019 nowoczesne narzędzia dedykowane dla branży meblarskiej i tartacznej. Zaprezentuje również szereg nowych konstrukcji, których pierwsza odsłona miała miejsce na tegorocznych targach w Niemczech.

Jak daleko sięga nowoczesna technologia narzędzi połączona z optymalizacją produkcji oraz zwiększoną wydajnością pracy podczas ich eksploatacji? O tym będzie można przekonać się na targach DREMA 2019 w Poznaniu, odwiedzając stoisko marki FABA.

Pokażą szeroką gamę narzędzi

FABA S.A. jest jednym z niewielu dostawców na świecie, który produkuje tak szeroką gamę profesjonalnych narzędzi do maszynowej obróbki drewna.

- Na stoisku numer 9 w pawilonie 3A, będziemy przedstawiać konstrukcje, których Premiera miała miejsce na targach LIGNA 2019. Licznie odwiedzający nasze stoisko w Hanowerze goście, potwierdzili duże zainteresowane. Innowacyjna konstrukcja narzędzi wzbudziły zachwyt zarówno naszych stałych partnerów handlowych, jak i nowych klientów – informują przedstawiciele firmy.

Innowacyjne rozwiązania

Firma FABA zaprezentuje również na targach w Poznaniu przeznaczone dla producentów mebli węglikowe wiertła z możliwością regulacji.

- Innowacja wynika z możliwości zrobienia w tym monolitycznym, wiertle HM gwintu, zezwalającym na zamontowanie śruby regulacyjnej. Najprawdopodobniej jesteśmy jedyni na świecie, którzy takie rozwiązanie oferują. Tego typu rozwiązanie w wiertłach z węglika jest innowacyjnym rozwiązaniem, które dotychczas nie pojawiło się na rynku narzędziowym. Jest to wyszukana oferta dla dużych producentów, gdzie na maszynie zamieszczone jest 20-80 wierteł wówczas regulacja jest potrzebna tak, aby każde wiertło zagłębiło się na taką samą głębokość - informują przedstawiciele firmy.

Wiertła HM w nowej technologii

Firma zaoferuje klientom wiertła przelotowe oraz wiertła nieprzelotowe wykonane w nowej technologii lutowania. Wyeliminowanie do minimum zjawiska powstawania tzw. wypływek lutowia do rowka wiórowego spowoduje łatwiejsze odprowadzenie wióra, wydłuży żywotność. Zastosowane nowe pokrycie rozgraniczy kolorem wiertła prawe i lewe, zmniejszy współczynnik tarcia oraz zdecydowanie zmniejszy możliwość przywierania materiału obrabianego do powierzchni natarcia i rowka wiórowego.

Natomiast dzięki robotyzacji w procesie produkcyjnym gwarantujemy powtarzalność wykonania produkowanych wierteł.

- Kolejną nowością związaną z wierceniem jest możliwość wykonania otworów chłodzących na czole lub w rowku wiórowym wiertła HM, które powoduje chłodzenie punktu styku narzędzia z detalem obrabianym. Przedmuch powietrza pozwala na usunięcie wiórów nieczystości z powierzchni potrzebnej w dalszym etapie np.klejenia. Pozwala to również przyspieszyć proces pakowania gotowych elementów o etap ręcznego oczyszczania.  Również zaprezentujemy nowy rodzaj wierteł HM z podwójnym kątem – dodają przedstawiciele firmy.

Warto zwrócić uwagę na piły Evolution 2 przeznaczone do pracy na wielopiłach. Na targach DREMA będzie można dotknąć i sprawdzić „jak działa” nowa, innowacyjna technologia pokrywania korpusów.

- Precyzyjne zaprojektowane piły do wielopił, posiadają nową powłokę, która znacząco poprawia pracę w trudnych warunkach. Głównymi odbiorcami tego typu pił jest cały przemysł tartaczny, który zwraca uwagę na wydajne cięcie materiału na wielopiłach jedno lub dwu wałowych. Dziś klient jest bardzo wymagający i dlatego nowa powłoka położona na całej powierzchni blatu piły posiada zmniejszony współczynnik tarcia, dzięki czemu zmniejsza się możliwość przywierania żywicy do korpusu, ważne to jest szczególnie przy materiałach mocno zażywiczonych (sosna, świerk, modrzew) – wskazują przedstawiciele firmy.

Efektem tej technologii jest zmniejszenie obciążenia maszyny i mniejszy pobór prądu, co daje już wymierne korzyści również finansowe. Zastosowane gazowe pokrycie korpusów tworzy mikronową warstwę utwardzającą powierzchnię piły oraz dodatkowo zabezpiecza ją przed korozją. Utwardzony korpus można poddawać regeneracji a tarcie materiału obrabianego i wiórów nie powoduje zużywania się korpusów.

Piły na wielopiłę EVO 2 znajdą zastosowanie zarówno w tartakach jak i u producentów palet. Zadowolą również tych klientów, którzy oczekują bardzo dokładnego i precyzyjnego cięcia materiału, wydłużenia żywotności pił tarczowych a także poprawienia jakości cięcia materiału.

Narzędzia do złącz klinowych - efekt wielu tekstów

Na targach DREMA zostaną zaprezentowane również frezy do złącz klinowych. Stanowią one charakterystyczną markę firmy.

- We współpracy z bardzo dużymi firmami przeprowadzaliśmy wiele testów w zakresie żywotności frezów do mikrowczepów. Wykonujemy także testy w naszym zakładzie, jednak w większości testy żywotności przeprowadzamy w realnych zakładach produkcyjnych, które przerabiają duże ilości materiału. Nasze złącza zostały przetestowane w zakładach produkcyjnych w warunkach trudnej pracy na ekstremalnie wysokich parametrach obróbki. Tym co nas wyróżnia jest również pokrycie, które jest na złączach. Jest ono robione w Polsce. I zostało wynalezione i opracowane przez polskich naukowców – informują przedstawiciele firmy FABA. - Dążymy do stałego poszerzania oferty naszych produktów oraz ich innowacyjności, tak by móc zaoferować naszym klientom sprawdzone i przyszłościowe rozwiązania. W centrum uwagi znajdą się rozwiązania przyszłości.

Rozwiązania poprawiające jakość produkcji

Jednak dominującym tematem na stoisku firmy FABA będą narzędzia frezerskie poprawiające jakość i wydajność strugania, frezowania elementów należy wspomnieć o doskonale sprawdzających się głowicach, frezach z hydro mocowaniem. To gwarantuje wyeliminowanie „luzu” między wrzecionem maszyny a otworem narzędzia. Stosując hydromocowanie narzędzie spasowane jest z wrzecionem na „zero”. Nie ma możliwości, aby miało tu miejsce bicie promieniowe, mamy pewność, że każdy ząb narzędzia pracuje w materiale zmniejszając długość fali strugania, a co za tym idzie znacząco poprawia jakość obrabianego materiału.

Takie rozwiązanie znacząco poprawia wydajność produkcji poprzez możliwość znacznego zwiększenia posuwu obróbki materiału. Do zalet możemy zaliczyć wydłużenie żywotności narzędzia poprzez równą i równomierną pracę, jednakowe zużywanie się wszystkich ostrzy, oraz bezpieczeństwo. W głowicach z hydromocowaniem należy stosować noże HM , noże HSS o podwyższonej dokładności wykonania 1100-4H, 1100-5H oraz uszlachetnione dodatkowo powłokami HP lub HX w zależności od obrabianego materiału wydłużające długość ich pracy.

Targi DREMA są doskonałą okazją do inspiracji, zapoznania się z kompleksową ofertą firmy FABA przedstawiającą całą gamę narzędzi w całej skali rozciągłości od standardowych po nowoczesne rozwiązania.

Na wszystkie pytania odpowie zespół ekspertów firmy FABA danej specjalności. Otwartość na nowe wyzwania oraz elastyczność w dostosowaniu się do rynku zbytu to wyznaczniki, które wyróżniają firmę spośród innych przedsiębiorstw.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

FABA zaprezentuje nowoczesne narzędzia na targach w Poznaniu  
FABA zaprezentuje nowoczesne narzędzia na targach w Poznaniu  
FABA zaprezentuje nowoczesne narzędzia na targach w Poznaniu  
FABA zaprezentuje nowoczesne narzędzia na targach w Poznaniu  
FABA zaprezentuje nowoczesne narzędzia na targach w Poznaniu  
FABA zaprezentuje nowoczesne narzędzia na targach w Poznaniu  
FABA zaprezentuje nowoczesne narzędzia na targach w Poznaniu  
FABA zaprezentuje nowoczesne narzędzia na targach w Poznaniu  
FABA zaprezentuje nowoczesne narzędzia na targach w Poznaniu  
FABA zaprezentuje nowoczesne narzędzia na targach w Poznaniu  
FABA zaprezentuje nowoczesne narzędzia na targach w Poznaniu  

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony