ReklamaFestool odkurzacze CT15

Jak powstają domy z drewna? O tym dowiesz się na targach DREMA

Biznes

wydarzenia

Mebleinfo   

Jak powstają domy z drewna? O tym dowiesz się na targach DREMA

Grupa MTP

Jak powstaje dom z drewna? Jak szybko można go zbudować i jak się w nim mieszka? Na te pytanie będzie można poznać odpowiedzi podczas tegorocznej odsłony targów Drema, Furnica i Sofab. Tam w pawilonie nr 3 znajdziemy strefę Dom Drewniany.

Domy wykonane w całości z drewna cieszą się ponownie dużym zainteresowaniem. Ten naturalny surowiec, przy odpowiednim wykorzystaniu, jest niezwykle trwały i nie ulega łatwo korozji. W ramach tej strefy zaprezentowane zostaną technologie budownictwa z drewna – od projektu po wykonanie.

Steico – nowy system budowy domów

System budowlany STEICO to połączenie zaawansowanych technologicznie produktów z zaletami naturalnego drewna. Rozwiązanie idealne dla nowoczesnego budownictwa, które nie tylko musi spełniać wymogi energooszczędności, ale zapewnić użytkownikom budynków optymalne warunki, bezpieczeństwo i codzienny komfort.  

Co ciekawe, domy budowane w systemie STEICO mogą powstawać bezpośrednio na placu budowy lub mogą być prefabrykowane w halach produkcyjnych. Wtedy są tworzone w postaci gotowych paneli ściennych, stropowych i dachowych lub w formie całych modułów.  

W zakładzie STEICO w Czarnkowie powstaje obecnie jedna z najnowocześniejszych linii do prefabrykacji elementów dla budownictwa drewnianego. Gotowe elementy domu mogą być dostarczane bezpośrednio na plac budowy. Dlatego montaż całego domu jest o wiele krótszy, niż w przypadku metody tradycyjnej.

Na terenie strefy Dom Drewniany, podczas targów DREMA, zaprezentowane zostaną produkty firmy STEICO, które znajdują zastosowanie podczas budowy ekologicznego i energooszczędnego domu. Będą to przede wszystkim niezwykle wytrzymałe i lekkie belki dwuteowe i fornir klejony warstwowo, stanowiące elementy konstrukcyjne, stabilne materiały termoizolacyjne z włókien drzewnych, złożone systemy izolacji cieplnej ścian zewnętrznych (ETISC), płyty termoizolacyjne, termoizolację wdmuchiwaną z włókien drzewnych i celulozy oraz system produktów uszczelniających.

Wirex

Wirex specjalizuje się w architekturze oraz konstrukcji domów z bali. W zakres działań firmy wchodzą także zagadnienia zabezpieczenia elementów z drewna przed korozją biologiczną. Firma oferuje budynki w technologiach: domy z bali i szkieletowe.

Firma Wirex oferuje domy z bali toczonych dla tych, którzy nade wszystko cenią sobie zdrowie, wygodę, indywidualny styl i przywiązanie do tradycji.

Natomiast domy szkieletowe, wykonane w oparciu o certyfikowane drewno konstrukcyjne, w połączeniu z opracowaną przez Wirex technologią elewacji drewnianej imitującej domy z bali są na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od domów z litych bali. Technologia ta dotyczy zarówno domów imitujących dom z bali okrągłych, jak i prostokątnych.

Jarpol – szkieletowa technologia

Główną działalnością firmy Jarpol jest budowa domów w technologii lekkiego szkieletu drewnianego.

Przedsiębiorstwo przy tym dba o energooszczędność i ekologię. Biorąc pod uwagę fakt, że technologia lekkiego szkieletu drewnianego jest najbardziej energooszczędna, firma zapewnia, iż do wykonania ich używa najnowocześniejszych, wysokiej jakości energooszczędnych, ekologicznych, wytrzymałych, a tym samym ekonomicznych i tanich w eksploatacji materiałów.

Budowane drewniane domy szkieletowe, bazują na technologiach spełniających wymagania użytkowników w różnych strefach klimatycznych. Stosując bardzo dobrą izolację, konstruktorzy uzyskują niski współczynnik przenikalności cieplnej.

Omfo – technologiczna rewolucja

Omfo to firma ukierunkowana na realizację nowatorskich inwestycji, wykorzystująca najnowsze technologie budownictwa bazującego na surowcach drzewnych. Działalność Omfo skupiona jest na technologii CLT (cross laminated timber).

CLT jest materiałem konstrukcyjnym w postaci masywnych paneli składających się z krzyżowo klejonych desek drewnianych. Technologia ta jest prawdziwą rewolucją. Bez dodatkowych zabiegów panele są odporne na ogień i warunki atmosferyczne. CLT to ekologiczny, monolityczny, łatwy i szybki system budowlany, o dobrej izolacyjności i szczelności powietrznej.

Panele te mogą być stosowane zarówno na ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne, a także na stropy i dachy. CLT oferuje niemal dowolną swobodę w projektowaniu architektonicznym. Jest uniwersalnym materiałem (systemem) konstrukcyjnym, doskonale kompatybilnym z innymi materiałami budowlanymi.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony