ReklamaSchattdecor baner A1 targi
Jak w swoim domu stworzyć klimat egzotycznych wakacji?

Czas urlopu mija szybko. Wracamy do domów po wakacyjnych wojażach i tęsknimy za tym klimatem egzotyki, luzu, swobody, odpoczynku. Tymczasem jest sposób by ten urlopowy klimat przenieść…do naszych domów! Jak to zrobić?

Aby w naszym domu poczuć się jak na egzotycznych wakacjach warto sięgnąć po…meble. Dokładnie te elementy wyposażenia naszych wnętrz pomogą nam wykreować wakacyjny klimat w naszym domu. Zwłaszcza jeśli sięgniemy po krzesła i fotele wyplatane z rattanu.       

To nieważne, że nie będą dokładnie takie jak te na egzotycznych wojażach – już sama ażurowa konstrukcja przywoła wspomnienia, przenosząc cię w wyobraźni nad brzeg oceanu. Postawmy tu na modele bardziej nowoczesne, będą bardziej  pasowały do panujących obecnie trentów i współczesnych gustów.

Takie meble, luźno nawiązujące do azjatyckich wzorów, oferują firmy holenderskie. To między innymi fotele: wiszący oraz Egg Bohemian od HK Living, a także Jane i Otis od Woood. Z nimi odpowiednio skomponują się krzesła rattanowe Tub HK Living, niezbędny element biesiad przy stole z rodziną i przyjaciółmi.

Wakacyjny klimat w naszym domu wzmocni odpowiednie nakrycie stołu w kolorach morza i piasku. Szklanki i talerze w turkusowych odcieniach oraz kremowe podkładki proponuje Urban Nature Culture. Wraz z jasnobeżowym dzbankiem i kubeczkami o orientalnym rodowodzie stworzą zastawę nie tylko piękną i oryginalną, ale też wykreują złudzenie przeniesienia się w tropiki. Wieczorem warto zapalić świeczki, które włożymy do wyplatanych z bambusa lampionów albo do zrobionych z muszli kokosa świeczników Coco, Urban Nature Culture. Stworzą w naszym domu egzotyczny klimat.

Warto również zainteresować się lampą Synergy od Kooduu. Nie tylko rozjaśni nasze wnętrze, ale zapewni też chilloutową muzykę, przesyłaną przez bluetooth ze smartfona, tabletu lub komputera i jednocześnie będzie służyć jako cooler – aby cieszyć się schłodzonymi napojami, nie będzie trzeba chodzić do kuchni; wystarczy, że włożysz lód i butelki do zbiornika w górnej części lampy.

Na podłodze, w kwietnikach czy na regale, najlepiej bambusowym, można umieścić kilka bujnych roślin w donicach i już można poczuć się jak na tropikalnej wyspie.

Pobudzający wyobraźnię kącik do relaksu można urządzić nie tylko na tarasie czy balkonie, ale także przy oknie we wnętrzu domu. Powstanie namiastka oranżerii, sprawiająca wrażenie, że ogród wchodzi do naszego mieszkania.

Wszystkie opisane przedmioty są dostępne w sklepie dutchhouse.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

do góry strony