Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami 501 484 795
FIRMY OGŁOSZENIA ARTYKUŁY
Profix- system 20V

Jak zaprojektować typowo kobiecy apartament?

Strefa biznesuAktualności 8 dni temu    15.05.2019
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Sztyblewicz Architekci

Przed takim zadaniem stanęli architekci z pracowni Sztyblewicz. Właścicielce apartamentu zależało na funkcjonalności pomieszczenia połączonej z estetyką. Projektanci postawili więc na elementy glamour, dzięki czemu przestrzeń zyskała bardziej kobiecy charakter.

Wnętrze składa się z czterech pomieszczeń - z salonu połączonego z aneksem kuchennym i holem, sypialni, pokoju gościnnego oraz łazienki. Całkowita powierzchnia apartamentu to 60 m².

Architekci w kolorystyce postawili na biel, czerń i odcienie szarości w dodatkach i oświetleniu kuchni. Biel to gównie meble – zarówno szafki, jak i stół. Profile szafek przy wejściu otrzymały kolor srebrny, dzięki czemu doskonale współgrały z szarą sofą i dywanem.

W salonie natomiast pojawiła się tapeta z motywem roślinnym. Jak wskazują architekci, zależało im na podkreśleniu kobiecości wnętrza. Motyw kwiatów pojawił się także w sypialni. Przy takim zabiegu ta przestrzeń zyskała przytulny charakter.

Architekci w kuchnie wykorzystali każdą wolną przestrzeń – szafki od podłogi do sufitu dają spore możliwości przechowywania. Dokładnie o to chodziło właścicielce mieszkania.

Ton kolorystyce w tym pomieszczeniu nadaje biało–szara zabudowa z efektem marmuru na ścianie. Uzyskano w ten sposób minimalistyczny efekt. Wspomaga to również minimalistyczne oświetlenie AQForm. Architekci zdecydowali się na wybór opraw, które będę pełnić funkcję oświetlenia pomocniczego.

Należy również zwrócić uwagę na strefowość stosowanego oświetlenia w kuchni. To pomieszczenie pełni więcej funkcji niż tylko miejsce do przygotowywania posiłków.

Lampy oświetlające to wnętrz powinny więc odpowiadać potrzebom i przyzwyczajeniom domowników. Decydując się na oświetlenie halogenowe należy wiedzieć, że szybko ulega rozgrzaniu do wysokich temperatur. Wówczas ciepło rozchodzi się i najniższe szafki mogą się nagrzewać. Ciepło od tych lamp jest dość mocno odczuwalne. Rozwiązaniem są tu oprawy LED i OLED, które charakteryzuje zdecydowanie obniżona temperatura pracy.

Wnętrze projektu Sztyblewicz Architekci to połączenie nie tylko nowoczesności z elementami glamour, ale też mocne postawienie na funkcjonalne rozwiązania.

Projekt: Sztyblewicz Architekci, http://www.sztyblewicz-architekci.pl/

Więcej na www.aqform.com
 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Komentarze są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Nie ma jeszcze komentarzy...
Lignumsoft