ReklamaSenoplast - bez plam

Łazienka- małe płytki, wielkie możliwości aranżacji

Łazienka- małe płytki, wielkie możliwości aranżacji

Opoczno

Cegiełki, kafelki lub po prostu małe płytki ceramiczne to ostatnio jeden z ich najczęściej poszukiwanych formatów – nie tylko na ścianę. Ich największa zaleta to z pewnością uniwersalność. Jednak choć pasują niemal do każdego stylu, od skandynawskiego po retro, to aranżacje z wykorzystaniem prostokątnych płytek mogą przybierać wiele zaskakujących postaci. Kolekcje Bachata, Corn, Salsa i Metro Style w formatach 10x30 w czterech odsłonach to najnowsza propozycja w ofercie marki Opoczno, która pomoże stworzyć piękne i oryginalne wnętrze.

Prostokątne płytki ceramiczne niewielkich rozmiarów oprócz walorów estetycznych mają również wiele praktycznych zalet – są łatwiejsze w transporcie i montażu, a różne metody dopasowywania i cięcia ograniczają straty w materiale niemal do minimum. To, co jednak najbardziej wyróżnia je spośród wszystkich płytek ceramicznych, to wiele technik ich układania. Płytki w kształcie prostokąta różnią się miedzy sobą proporcjami boków, co zwiększa liczbę ewentualnych kombinacji. Tę samą płytkę możemy więc wykorzystać na dziesiątki sposobów – wszystko zależy od naszej fantazji. Jak w nieoczywisty sposób ułożyć płytki w rozmiarze 10x30? Sprawdź, jak prosto jest pięknie mieszkać!

Siła klasyki – układ równoległy
Ten układ, choć wydaje się najbardziej oczywisty, wbrew pozorom nie jest wcale tak popularny. To rozwiązanie urzeka jednak swoją prostotą i nadaje wnętrzu spójnego, minimalistycznego charakteru. Dodatkowo, otwiera możliwość uzyskania jednolitej powierzchni, która optycznie powiększy pomieszczenie. Jeśli planujemy zaaranżować niewielką łazienkę, warto sięgnąć właśnie po tę metodę, żeby uniknąć efektu „przeładowania”. Co ciekawe, płytki wkomponowane w ten sposób w nowoczesną kuchnię podkreślą jej oszczędny styl, z kolei we wnętrzu rustykalnym staną się doskonałym tłem dla grających pierwsze skrzypce mebli i dodatków.

W klimacie retro – przesunięcie
Szukasz kompromisu pomiędzy prostotą a złożoną kompozycją? Idealnym rozwiązaniem będzie układ zwany przesunięciem lub cegiełką. Rozmieszczenie małych płytek równolegle, jednak z niewielkimi, około 15-procentowymi przesunięciami to doskonały sposób na stworzenie wnętrza przywołującego klimat lat 20. XX wieku. Kuchnie czy łazienki utrzymane w tym klimacie są jednak nie tylko bardzo stylowe, ale także funkcjonalne, ponieważ nawet w dużych i przestronnych pomieszczeniach króluje ponadczasowa elegancja. Projektując łazienkę czy kuchnię w stylu retro, możemy również zainspirować się naturą. Płytki, które nawiązują do takiej inspiracji znajdziemy w kolekcji Opoczno Corn. Ich subtelna kolorystyka i lekka faktura będzie delikatnym elementem dekoracyjnym w takim wnętrzu.

Odświeżona tradycja – jodełka
Prostokątne płytki przecięte pod ukosem u krótszego boku królowały do tej pory głównie na podłogach, będąc synonimem francuskiej elegancji. Unowocześniona wersja tradycyjnego parkietu przypadła do gustu architektom i klientom na tyle, że układ zwany jodełką możemy spotkać w wielu nowoczesnych projektach w oryginalnych odsłonach. Pojedyncza, a może podwójna? Jodełka ma niejedno oblicze. Położona na ścianie może okazać się wybawieniem przed nierównymi kątami ścian, a w przypadku ułożenia pionowego – zgrabnie podwyższy przestrzeń, optycznie ją powiększając. Płytki ułożone w jodełkę na ścianie nad blatem w kuchni potrafią nadać przestrzeni zupełnie nowy charakter, zwłaszcza jeśli zabawimy się ich kolorami. Pomóc może nam w tym np. kolekcja barwnych płytek Salsa & Metro Style od Opoczno. W tych seriach znajdziemy duży wybór kolorów oraz różne wykończenie – od płaskich po strukturalne i fazowane, imitujące kafle piecowe płytki, które w połączeniu ze sobą dają bogate możliwości aranżacyjne.

Ciekawa geometria – w pionie i w poziomie
Jeśli nie boimy się odważnych aranżacji, a co więcej – mamy ku temu możliwości w postaci dużej przestrzeni, warto postawić na niebanalne połączenie układu pionowego i poziomego. Takie naprzemienne ułożenie płytek szczególnie dobrze prezentuje się przy wykorzystaniu różnych odcieni płytek. Losowa kombinacja kilku tonacji, układanych na przemian w pionie i poziomie, stworzy nietuzinkowy efekt, który będziemy mogli wprowadzić na salony, nie ograniczając się jedynie do łazienki czy kuchni. Taka aranżacja z pewnością ożywi nasze wnętrze i może stać się pięknym, dekoracyjnym elementem nowoczesnego domu lub mieszkania. Odpowiedzią na takie oczekiwania jest kolekcja Bachata od Opoczno, która zawiera płytki w uniwersalnych kolorach (białym, kremowym, szarym oraz czarnym), jednak z trójwymiarowym, delikatnym wzorem. Odpowiednie oświetlenie dodatkowo wydobywa i pogłębia wizualny efekt na płytkach, tworząc na ścianie dekoracyjny efekt.

Jak widać, sposobów, w które można ze sobą łączyć małe płytki, jest wiele. Jak zatem wybrać ten, który sprawdzi się akurat w naszym wnętrzu? Zanim zdecydujemy się na przeklejenie naszych płytek na konkretną powierzchnię, spróbujmy ułożyć kilka wzorów „na sucho”. Pomoże nam to podjąć ostateczną decyzję o aranżacji naszej przestrzeni, a przy okazji wyzwoli nasze pokłady kreatywności.

www.opoczno.eu

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony