ReklamaSenoplast A1

Nadchodzą Targi Drema 2020. To będzie wyjątkowe wydarzenie

Biznes

wydarzenia

Mebleinfo   

Nadchodzą Targi Drema 2020. To będzie wyjątkowe wydarzenie

DREMA

Nadchodząca edycja targów DREMA 2020 będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Rozmach i różnorodność ekspozycji podzielona zostanie tematycznie: akcesoria i komponenty, półfabrykaty i elementy wykończeniowe, materiały i urządzenia tapicerskie, chemikalia, narzędzia ręczne i elektronarzędzia, narzędzia i wyposażenie do maszyn, maszyny i urządzenia, digitalizacja produkcji, oprogramowanie i software, energia z drewna, transport i magazynowanie.

Wyzwania branży

Siłą poznańskich targów jest merytoryczny program wydarzeń towarzyszących – podczas konferencji, warsztatów czy pokazów prezentowane są najnowsze trendy oraz poruszane są wszystkie problemy, z którymi boryka się przemysł drzewny i meblarski, zarówno w kraju, jak i za granicą.

 - Trudności, z jakimi spotykają się przedstawiciele sektora drzewnego oraz producenci mebli to brak pracowników, rosnące koszty pracy i surowca. Zmiany są nieuniknione i przedsiębiorstwa już teraz muszą sobie z tym radzić poprzez większą innowacyjność i optymalizację produkcji — mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

Dzięki kompleksowej ofercie, targi DREMA stanowią atrakcyjną platformę wiedzy i inspiracji dla wszystkich przedstawicieli przemysłu drzewnego i meblarskiego – od małych producentów, przez średnie zakłady aż po duże fabryki mebli.

W dniach 15-18 września 2020 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spodziewać się będzie można znacznego wzrostu odwiedzających z Polski i z zagranicy, którzy szukać będą najlepszych rozwiązań i inspiracji do swoich przedsiębiorstw.

Innowacyjna koncepcja

Innowacyjność w sektorze drzewnym i meblarskim jest niezmiernie ważna. Zautomatyzowanie linii produkcyjnych umożliwia odciążenie ludzi od pracy wykonywanej w szkodliwych warunkach, w zetknięciu z substancjami chemicznymi. Równocześnie, dzięki wykorzystaniu robotów, proces produkcji przyspiesza i jest bardziej zoptymalizowany. Na targach DREMA, dzięki funkcjonowaniu fabryk na żywo oraz obecności liderów rynku, jest możliwość doświadczenia i obserwacji procesu „Industry 4.0” na własne oczy. 

 - Żeby sprawnie funkcjonować w branży i  nadążać za realiami gospodarczymi, rodzime firmy  muszą się rozwijać i inwestować w innowacje, wykorzystując popyt na polskie meble. Dlatego w celu zwiększenia konkurencyjności, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, warto wdrażać do produkcji nowe technologie, podnoszące komfort pracy, wzrost wydajności i elastyczności wytwarzania. Na targach DREMA 2020  zarówno tapicer, stolarz, technolog, projektant mebli, menedżer, szef utrzymania ruchu czy dyrektor handlowy znajdą dla siebie optymalne rozwiązania – podkreśla Andrzej Półrolniczak.

Silnym trendem w branży jest ekologia – ekspozycja wystawców poznańskich targów skupiać się będzie wokół ekodesignu i zrównoważonej produkcji, tak aby minimalizować negatywny wpływ przemysłu drzewnego i meblowego na środowisko naturalne, a także udoskonalić cykl życia produktów. 

Ponadto, stosowanie nowoczesnych maszyn, urządzeń i rozwiązań poprawia wydajność i zarządzanie przepływem materiałów, zmniejsza awaryjność i pomaga w ograniczeniu kosztów mediów, głównie energii elektrycznej. Będzie można również zapoznać się z procesem magazynowania drewna, materiałów drewnopochodnych czy mebli oraz specjalistycznym transportem.

Warto już dziś zarezerwować termin na targi DREMA 2020 w Poznaniu. Poza najnowszymi trendami w produkcji mebli, targi oferują również dużą dawkę wiedzy i zupełnie nową jakość wydarzenia.

W 2020 roku w ramach kompleksowej przestrzeni targowej, odbędzie się Salon Technologii Mebli Tapicerowanych, jak również Salon Komponentów i Dekorów – partnerzy wydarzenia zaprezentują nowości i trendy we wzornictwie, pokażą ciekawy polski design, który stanowić będzie inspirację dla wielu projektantów i architektów wnętrz.

Dzięki klubom dyskusyjnym usytuowanym w kluczowych punktach pawilonów wystawienniczych poruszone zostaną tematy ergonomii i przyszłości meblarstwa.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony