ReklamaRehau Passion for Color A1
Nowoczesna inwestycja Festool w duchu Lean Management i Przemysłu 4.0

Festool stworzył zrównoważony, nowoczesny budynek w Weilheim/Teck, gdzie funkcjonują nowoczesne linie montażowe. To tylko pięć kilometrów od dotychczasowego głównego zakładu produkcyjnego w Neidlingen w południowych Niemczech. Nowa hala tworzy przestrzeń, która jest niezbędna do ekspansji w duchu zrównoważonego rozwoju.

Wydajność i automatyzacja wg idei Przemysłu 4.0  
Nowa hala montażowa Festool powstała na powierzchni około 10 000 metrów kwadratowych, bezpośrednio obok istniejącego centrum logistycznego w Weilheim. Ta bliskość stanowi podstawę optymalnej infrastruktury umożliwiającej jednocześnie oszczędne i elastyczne zaopatrzenie w materiały do montażu. Lokalizacja w Weilheim ma stać się pokazową fabryką funkcjonującą w oparciu o racjonalne zarządzanie w modelu Lean Management i Przemysł 4.0. Kluczowym elementem nowej koncepcji logistycznej jest system transportu bez kierowcy. Sześć autonomicznych pojazdów wyposażonych w inteligencję roju wykorzystywanych jest do transportu potrzebnych materiałów z magazynu do stanowisk montażowych. Realizacja tej koncepcji ma na celu długofalowe zwiększenie produktywności i wydajności, a tym samym sukcesywne zmniejszanie zaległości w dostawach z ostatnich miesięcy. Inwestycje poczynione w związku z powstaniem nowego budynku mają na celu zapewnienie konkurencyjności zakładu produkcyjnego w Niemczech i umożliwienie sprostania, również w przyszłości, obietnicy produkcji „narzędzi spełniających najwyższe wymagania”.

Nowoczesność i najwyższe standardy
Nowy budynek spełnia najnowsze standardy energetyczne. Na dachu hali montażowej znajduje się instalacja fotowoltaiczna o mocy do 600 kWp. Samodzielnie wytwarza większość wymaganej energii elektrycznej i przyczynia się do osiągnięcia możliwego do zweryfikowania dodatniego bilansu energetycznego nowego budynku. Obiekt o wysokości 12 metrów i długości prawie 100 metrów składa się z dużej hali montażowej oraz budynku biurowego z nowoczesnymi, jasnymi stanowiskami pracy, różnej wielkości salami konferencyjnymi oraz stołówką z kuchnią. Dzięki zastosowaniu przemysłowych prefabrykatów osiągnięto wysoką jakość stanu surowego oraz krótki czas budowy. 

Co z dotychczasową siedzibą w Neidlingen?
Po oddaniu do użytku nowego budynku w Weilheim, dotychczasowy zakład produkcyjny w Neidlingen zostanie kompleksowo zmodernizowany. Po przeniesieniu linii montażowych, w lokalizacji Neidlingen pozostały następujące obszary: obróbka skrawaniem, budowa narzędzi i przyrządów, drukarnia (druk na żądanie), a także centrum szkoleniowe dla wszystkich stanowisk technicznych i handlowych oraz centrum kompetencyjne silników.

Płynny proces restrukturyzacji przedsiębiorstwa
Firma wykorzystała okres wakacyjny na przeniesienie 24 stacji montażowych z Neidlingen do Weilheim. Około 300 pracowników przeniosło się od 12 września do nowych miejsc pracy w Weilheim, dzięki czemu linie montażowe mogły wznowić produkcję seryjną.  

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Festool-new-building-Weilheim
Festool-new-building-Weilheim
Festool-new-building-Weilheim
Festool-new-building-Weilheim
Festool-new-building-Weilheim
Festool-new-building-Weilheim
Festool-new-building-Weilheim
Festool-new-building-Weilheim
Festool-new-building-Weilheim
Festool-new-building-Weilheim
Festool-new-building-Weilheim

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony