ReklamaHettich - innotech Atira A1
Obrzeża ABS z dekorami piniowymi firmy Ostermann

Jasne drewno jest obecnie popularne, ponieważ wygląda przyjaźnie i można je dobrze łączyć. Jest to zdecydowanie prawda w przypadku śródziemnomorskiej sosny pinii - eleganckiej i rustykalnej zarazem. Firma Ostermann dostarcza obrzeża ABS z dekorami piniowymi w wielu różnych wersjach - oprócz wersji klasycznej do wyboru jest ogromna paleta innych kolorów i struktur. 

W przeszłości drewno piniowe było tradycyjnie wykorzystywane do budowy masztów dużych statków. Dzięki ciepłemu odcieniowi drewna i wyraźnemu kontrastowi usłojenia nadaje pomieszczeniom mieszkalnym śródziemnomorski charakter. Jednak obróbka miękkiego drewna z licznymi inkluzjami żywicznymi nie jest łatwa. Dzięki powierzchniom dekoracyjnym o wysokiej jakości można uniknąć tego problemu i uzyskać naturalny wygląd i wrażenie dotykowe. W firmie Ostermann stolarze znajdą odpowiednie obrzeża ABS. Gama obejmuje odcienie od naturalnie jasnego dekoru sosnowego, przez prawie białe, po szare, brązowe i czarne. Cały wybór można również znaleźć wpisując hasło „#Highlights06“ na stronie internetowej firmy Ostermann www.ostermann.eu

Ciepło śródziemnomorskie: Sosna Fano naturalna
Pinia, zwana również włoską sosną kamienną, sosną śródziemnomorską lub sosną parasolowatą ze względu na swój kształt, jest podgatunkiem sosny zwyczajnej i jej najjaśniejszym przedstawicielem. Jej żółty odcień nadaje drewnu ciepły i elegancki wygląd. Usłojenie wyraźnie odznacza się na tle jasnego odcienia bazowego. W ten sposób powstaje kontrastowa gra kolorów, która nadaje eleganckiemu, miękkiemu drewnu rustykalny charakter. Obrzeże firmy Ostermann w pełni nawiązuje do naturalnego wyglądu drewna sosnowego Sosna Fano naturalna struktura drewna. I nie tylko to: „struktura drewna“ obrzeża ABS również sprawia wrażenie realistycznej.

Wskazówka: piniowy blat i obrzeże wyglądają szczególnie dobrze w kontraście z białymi elementami mebli.

Skandynawski chłód: White Loft Pine oraz Jacobsen Pine blue
Szlachetne usłojenie pinii jest jednak niezwykle uniwersalne i nadaje się nie tylko dla miłośników śródziemnomorskich wnętrz. Ci, którzy preferują skandynawskie, czyste linie znajdą obrzeże ABS White Loft Pine struktura drewna jeszcze jaśniejszy, podstawowy dekor w kolorze białym, który szczególnie dobrze łączy się z pastelowymi odcieniami lub morskimi błękitami. Jeśli chcesz użyć delikatnego niebieskiego tuż przy krawędzi, odpowiednie będzie obrzeże ABS Jacobsen Pine blue struktura drewna. Znajdziesz tu szare i chłodne niebieskie żyły, które harmonijnie się uzupełniają. Idealne do skandynawskiego wzornictwa!

Ciemna przytulność: Jacobsen Sosna czarna oraz Silver Pine struktura drewna
Robi się coraz ciemniej - ale w żadnym razie nie mniej przytulnie. W odpowiednim połączeniu ciemne drewno tworzy stylowe wnętrze, które nie jest przytłaczające. Czarne obrzeże Jacobsen Sosna czarna struktura drewna jest złagodzone szarymi i brązowymi liniami. W ten sposób łączy elegancję ciemnych mebli z przytulnością dekorów z naturalnego drewna. Obrzeże ABS Silver Pine struktura drewna oferuje nieco lżejszy wariant z podkładem o drobnej strukturze.

Z Europy do Ameryki: Ponderosa Pine
Oprócz pinii śródziemnomorskiej firma Ostermann oferuje również wariant dekoru „zza oceanu”. Obrzeże ABS Ponderosa Pine struktura drewna zawdzięcza swoją nazwę pinii ponderosa, amerykańskiemu odpowiednikowi sosny śródziemnomorskiej. Obrzeże ma szarobrązowe zabarwienie z typowo silnym usłojeniem. Jego rustykalny wygląd doskonale komponuje się z brązowymi powierzchniami ponderozy z rocznymi słojami i otworami po sękach. Pod względem kolorystycznym dobrze łączy się na przykład z ciepłymi i ciemnymi kolorami, takimi jak mocny burgund lub głęboka zieleń jodły.

www.ostermann.eu

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony