ReklamaFestool A1 Finansowanie Plus
Powrót do natury z dekorami Interprint

Współczesne trendy wnętrzarskie w dużej mierze bazują na inspiracjach płynących z przeszłości. Mają one wiele ciekawych aspektów, a jeden z kluczowych ich przejawów to szczególne zainteresowanie przyrodą. Postrzega się ją w duecie z historią i czasami, gdy życie wydawało się mniej złożone. Nowe dekory Interprint w pełni wpisują się w te potrzeby. Bazują na naturalnej prostocie, a przy tym kreatywnie ją rozwijają w duchu bieżących potrzeb.

Obcowanie z naturą pozwala się wyciszyć, odkryć autentyczne potrzeby, zapomnieć o złożonej rzeczywistości cyfrowej. Jak to osiągnąć we wnętrzach? Droga do tego wydaje się w miarę łatwa, ponieważ naturalne materiały, a także różnorodne wzory nimi inspirowane już od kilku sezonów przebojem wkraczają do coraz większej liczby domów.

Jeśli zaś sięgamy do przeszłości, kluczowe są takie aspekty naturalności, jak jej surowość, a niekiedy wręcz niedoskonałość – rozumiana jako odejście od dyscypliny na rzecz miękkich form i malowniczych rysunków. Tym też wyróżnia się dekor Wieka, który eksploruje bogactwo wizualne oraz autentyzm drewna wiązowego z delikatnym ukłonem w stronę konwencji wabi-sabi. To właśnie ta japońska inspiracja, która coraz intensywniej odkrywana jest w zachodnim świecie, bazuje na celebrowaniu subtelnych śladów upływu czasu.

Naturalna surowość, a przy tym dostojność i szlachetność to również cecha kamienia – materiału wykorzystywanego przez człowieka od pradziejów. Solidność skał oraz ich piękno ukształtowane przez długie procesy geologiczne korzystnie oddziałują na psychikę, pozwalając znaleźć wewnętrzny balans. Do takich potrzeb nawiązuje rysunek dostojnego i pełnego wizualnej głębi dekoru Kjerag. Inspirowany jest granitem, czyli jednym z najtwardszych i najbardziej długowiecznych surowców.

Z kolei dekor Twinkle to już ukłon w stronę wizualnej różnorodności terrazzo (lastryka), które łączy w sobie urok betonu z dynamiczną kompozycją drobnych kamiennych elementów. Taki materiał już od kilku lat na nowo rozpala wyobraźnię projektantów wnętrz. Ponadto pozwala stworzyć intrygujący pomost pomiędzy teraźniejszością a przeszłością. Warto bowiem pamiętać, że terrazzo ma swoje istotne miejsce w historii oraz tradycji m.in. krajów śródziemnomorskich.

Interprint proponuje jeszcze jedną odsłonę powrotu do natury – poprzez odkrywanie surowości w wersji rustykalnej. Dekor Blacksmith perfekcyjnie odwzorowuje wygląd spatynowanego metalu, a więc kolejnego surowca pozyskanego z przyrody. Dostępny w kilku odcieniach szarości, beżu i brązu, pozwala symbolicznie przenieść się do wiekowych posiadłości na wsi czy starych, klimatycznych warsztatów.

www.interprint.com

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Interprint D083860_001_Twinkle
Interprint D083874_001_Kjerag
Interprint D083876_001_Blacksmith
Interprint Kjerag
Interprint Twinkle
Interprint Wieka
Interprint Blacksmith
Interprint D012116_001_Wieka

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony