ReklamaSchattdecor baner A1 targi
Przyjazne wnętrza według Schattdecor

Schattdecor - producent zadrukowanych papierów dekoracyjnych i folii preimpregnat poprzez kreowanie wzornictwa powierzchni meblowych kształtuje wnętrza.

Jako ekspert w dziedzinie powierzchni dekoracyjnych, zajmujemy się wymaganiami, jakie stawia przed nami rynek i nowe czasy. Ludzie na całym świecie przeżywają aktualnie - zarówno prywatnie, jak i zawodowo - czas przełomowy. Pojawiły się nowe potrzeby, a w ślad za nimi nowe koncepcje aranżacji  wnętrz. Struktury powierzchni dekoracyjnych powinny odpowiadać na te nowe oczekiwania. 
Komfort i naturalność – to hasła, które najlepiej opisują oczekiwania współczesnych odbiorców. Z jednej strony cenimy sobie wygodę, jaką dostarcza nam najnowsza technologia, z drugiej urzeka nas piękno rysunku naturalnych struktur, które dają nam poczucie bezpieczeństwa. Coraz częściej design nie szuka perfekcji, lecz docenia wyjątkowość zaklętą w niedoskonałości materiału. 

W ten trend doskonale wpisuje się wzór z kolekcji Schattdecor Flagstaff Oak, który wyróżnia się optyką starego, zużytego drewna. Dekor ten zapada nam w pamięć dzięki charakterystycznym pęknięciom wypełnionym metaliczną farbą w kolorze cyny lub złota, które nadają mu ekskluzywnego wyrazu. Wzór ten spotkał się już z dużym uznaniem rynku i otrzymał w 2021 roku nagrodę Interzum Award. 


Fot. Flagstaff Oak 14-10778-001 dostępny jako płyta meblowa w sieci hurtowni Pfleiderer (Dąb Bijoux R 20425)

W czasach kryzysu ograniczono konsumpcję, a tym samym skupiono się na rzeczach niezbędnych. Ekstremalnie aktualna stała się potrzeba bezpieczeństwa. W koncepcjach mieszkaniowych, których celem jest wykorzystanie małej przestrzeni, potrzebne są rozwiązania przestrzenne gwarantujące z jednej strony pragmatyczny minimalizm, a z drugiej spełnianie indywidualnych potrzeb. Kluczowe jest zapewnienie maksymalnej użyteczności i swobody aranżacji. To estetyka stylu skandynawskiego, która już od wielu lat króluje we wnętrzach na całym świecie. Styl ten jest minimalistyczny i funkcjonalny, a przy tym ciepły, przytulny i jasny. 

We wnętrza w stylu skandynawskim lub japandi idealnie wkomponuje się Amberwood. Dekor ten użyty na dużych powierzchniach nie przytłacza, dlatego sprawdzi się zarówno na frontach dużych szaf, jak i na innych zabudowach meblowych. Szeroka gama odcieni szarości i beży tworzy harmonijną i niepowtarzalną powierzchnię. Amberwood to hołd złożony unikalnemu materiałowi, który przez kilkaset lat znajdował się pod wodą stanowiąc pale fundamentowe, na których posadowiona była Wyspa Spichrzów w Gdańsku. Czas i specyficzne warunki spowodowały w drewnie nieodwracalne zmiany - gęste usłojenie drewna nabrało niepowtarzalnej wręcz barwy. 


Fot. Amberwood 14-01046-001 - dostępny jako płyta meblowa w sieci hurtowi Korner (Amberwood R55083)

Łatwość utrzymania czystości i higieny w pomieszczeniu stały się kluczowymi atutami materiałów, które wybieramy dziś do aranżacji wnętrza. W tym kontekście płyty i blaty laminowane są jeszcze bardziej atrakcyjne dla architektów i inwestorów. Na blaty robocze wybierane są  bardzo często dekory kamienne, które stanowią alternatywę  dla popularnych dekorów jednobarwnych. Przykładem jest wzór z kolekcji Schattdecor Alpin Schiefer. Cechą charakterystyczną tego naturalnego łupka są nieregularne, połamane warstwy materiałowe, które dają wrażenie trójwymiarowości. Dekor doskonale prezentuje się w modnych aktualnie wybarwieniach monochromatycznych. Jego uniwersalny charakter sprawia, że idealnie komponuje się z szeroką gamą dekorów drewnopodobnych np. z Dębem Catania.

Dąb Catania to dekor, który ożywia wnętrze. Jego rysunek charakteryzują ponacinane, duże fladry. Delikatne pory drewna i wąskie przyrosty roczne nadają tej strukturze zaś bardzo harmonijny charakter. Kolorystyka i rysunek tego dekoru sprawiają, że możemy zastosować go zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i tych nawiązujących do stylistyki retro. 


Fot. Alpin Schiefer 14-54152-001 - dostępny w kolekcji SWISS KRONO (Kamień lunare D1093 IS)
Dąb Catania 14-10033-001 - dostępny w kolekcji SWISS KRONO (Dąb pradawny D1035 OW)

 

W okresach ciągłych przemian projekty mebli i wnętrz powinny współgrać z naszym stylem życia. Dziś dom jest naszym azylem; to także przestrzeń ekspresji naszych fascynacji i gustów. By odpowiedzieć na potrzeby szerokiego grona odbiorców ważne jest tworzenie rozwiązań, które pozwolą  swobodnie kreować wnętrza szyte na miarę indywidualnych potrzeb. Dzięki nieustannym badaniom trendów i potrzeb konsumentów, kolekcja Schattdecor na bieżąco wzbogacana jest o kolejne struktury, które to ułatwią. 

 


Schattdecor Sp. z o.o. 
ul. Sowia 10, PL 62-080 Tarnowo Podgórne
Zakład w Głuchołazach, ul. gen. Andersa 1, PL 48-340 Głuchołazy
www.schattdecor.com
Instagram@schattdecorgroup
 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony