ReklamaBusch A1
Siedzenie może być dla Ciebie groźne. Pracuj na stojąco.

Wydaje ci się to dziwne? Przecież siedzisz przy laptopie w biurze, domu, kawiarni wiele godzin. No właśnie. Tymczasem ta pozycja nie wpływa zbyt dobrze na nasza organizm i naszą ogólną kondycję zdrowotną i fizyczną. Może doprowadzić do poważnych chorób a w konsekwencji nawet do śmierci.

Według Światowej Organizacji Zdrowia siedzący tryb życia jest jedną z najpowszechniejszych przyczyn śmierci. Dokładnie tak. WHO wskazuje, że taki tryb pracy i życia co roku powoduje ponad 3 miliony zgonów i ta liczba raczej nie będzie spadać, ponieważ siedzimy coraz dłużej, w pracy, przed telewizorem, w samochodzie czy środkach komunikacji. Często nawet nie zdając sobie sprawy, jakie ma to fatalne konsekwencje dla naszego organizmu.

Taki tryb życia powoduje wiele chorób określanych już jako cywilizacyjne – otyłość, cukrzyca, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, schorzenia układu krwionośnego.

Na podstawie wielu badań ustalono, że u osób prowadzących siedzący, mało aktywny tryb życia gwałtownie rośnie niebezpieczeństwo choroby niedokrwiennej serca, jednej z głównych przyczyn zgonów. Są one także bardziej narażone na nowotwory, zwłaszcza piersi, odbytnicy i jelita grubego, ale również na wahania nastrojów czy zaburzenia lękowe.

O negatywnych skutkach długiego przebywania przy komputerze świadczy wynik badań opublikowanych przez American Journal of Epidemiology. Mianowicie osoby spędzające dziennie minimum 6 godzin na siedząco, mogą umrzeć już w przeciągu 13 najbliższych lat.

Podsumowując – wiemy już, że siedzący tryb życia jest niestety poważnym zagrożeniem nie tylko dla naszego zdrowia ale i życia. Nie pomogą tu też raczej sporadyczne akcje jak krótki spacer do samochodu czy kilkuminutowe ćwiczenia przy komputerze. Tu potrzebne jest rewolucyjne podejście do sposobu pracy przy komputerze. Bo tu przecież spędzamy najwięcej czasu podczas dnia.

Chcesz żyć i być zdrowy? To wstań!
Rozwiązaniem tego problemu są biurka Flyingdesk, przy których możemy pracować siedząc lub stojąc. Biurko pozwala na swobodną regulację wysokości – dostosowuje się więc do nas i naszych wymagań.

Zmiana wysokości odbywa się poprzez intuicyjny panel, bądź aplikację mobilną na smartfonie wyposażonym w system Android lub iOS. Za pomocą przycisków można w szybki sposób regulować biurko w górę i w dół. Flyingdesk nie zakłóca pracy nikomu w biurze, ponieważ działa płynnie i cicho. Dodatkowo charakteryzuje się niskim poborem mocy w trakcie spoczynku oraz stabilną konstrukcją. Do wyboru są różne rozmiary i kolory (biały, szary i czarny), dzięki czemu biurko dopasuje się do każdej biurowej przestrzeni.

Czy to oznacza, że przy Flyingdesk musimy pracować tylko w pozycji stojącej? Co jeśli poczujemy się zmęczeni stojąc i chcielibyśmy na chwilę usiąść? Czy musimy wtedy odejść od biurka? Nic bardziej mylnego. Kiedy poczujesz zmęczenie, możesz w dowolnym momencie wrócić do pozycji siedzącej, a biurko obniży się razem z Tobą. Ta prosta zmiana wpłynie na komfort i efektywność Twojej pracy.

Posiadacze biurek doceniają zastosowane w nim udogodnienia.
- Prowadząc dynamicznie rozwijający się biznes, przed komputerem spędzamy po kilkanaście godzin dziennie. Po kilku latach pracy w pozycji siedzącej doskonale wiem, że człowiek nie został stworzony do ciągłego siedzenia, ale do ciągłego stania też nie. Zakup stelaża to była jedna z najlepszych decyzji w naszej firmie. Po kilku miesiącach użytkowania naszego pierwszego stelaża wiemy już, że modyfikacja pozostałych stanowisk pracy to tylko kwestia czasumówi Agata Kuczmińska z firmy WAYVO.

Dostępne są dwa modele biurka Flyingdesk, które różnią się od siebie wielkością. Stelaż występuje w dwóch wersjach 500 mm oraz 700 mm dedykowany do blatów o głębokości 600 mm oraz 800 mm.

W skład stelaża biurka wchodzą: dwie stopy wyposażone w regulatory wysokości umożliwiające wypoziomowanie stelaża, dwie kolumny nogi, dwie belki łączące i podpórki blatu o długości 450 mm, kompletne okablowanie wraz z przewodem zasilającym o długości 3 mb. Biurko wyposażone jest w panel sterujący DPG1M z wbudowanym modułem BLUETOOTH, dwie pamięci wysokości blatu, świetlny sygnalizator przypominający o zmianie pozycji pracy i funkcję automatycznego przemieszczania blatu – „automatic drive”. Dostępna jest także darmowa aplikacja „Desk Control” do regulacji wysokości blatu. Biurka występują w trzech wariantach kolorystycznych: białym, szarym oraz czarnym.

Ponadto Flyingdesk posiada 5-letnią gwarancję, a w przypadku zakupu ze strony www.flyingdesk.pl producent oferuje darmowy transport na miejsce.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 8
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony