ReklamaSCM Forum Holzbau A1
Studenci ASP z wizytą w firmie Radaway

Studenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych odwiedzili siedzibę firmy Radaway w Swarzędzu pod Poznaniem. Producent kabin prysznicowych zaprosił ich, by poznali innowacyjną technologię grawerowania na szkle. Młodzi projektanci zmierzą się w konkursie na najciekawszy projekt graweru na szkle.

Konkurs zorganizowany przez firmę Radaway, jednego z polskich liderów produkcji kabin prysznicowych, to dla studentów szansa na zdobycie pierwszych profesjonalnych doświadczeń zawodowych. Zadaniem jest przygotowanie projektu grawerunku na szkle kabiny prysznicowej wraz z aranżacją wnętrza całej łazienki. – To pozwoli studentom na wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Dowiedzą się, jak projektować rzeczy nie tylko piękne, ale też użyteczne mówił podczas wizyty dr hab. Grzegorz Reński, opiekun studentów z Łodzi. – Takie doświadczenie na pewno pomoże też w znalezieniu swojego miejsca na rynku pracy – dodał.

By studenci mogli dokładnie poznać proces projektowania i produkcji kabin prysznicowych, Radaway zaprosił ich do swojej siedziby w Swarzędzu. Młodzi architekci spotkali się z projektantami i ekspertami firmy, zwiedzili halę produkcyjną i na własne oczy zobaczyli, jak grawer laserowy zdobi kabinę prysznicową.

Studenci nie chcieli jeszcze dzielić się szczegółowymi pomysłami na grawer, ale przyznają, że ich projekty będą wychodzić poza standardowe ramy. – Na pewno zrezygnuję z projektowania bardzo popularnych obecnie motywów kwiatowych. Będę starała się stworzyć wzór o zdecydowanym, męskim charakterzemówiła Miła Popowska, jedna ze studentek. Jej koleżanka, Julia Kazimierska stawia na inne inspiracje. – Mój wzór na pewno będzie zawierał elementy bioniczne, czyli wzory geometryczne, ale inspirowane naturą – zdradziła po spotkaniu. – Sam pomysł to zaledwie ułamek pracy. Większym wyzwaniem będzie przygotowanie projektu tak, by spełniał wymogi wdrożeniowe. Wizyta w Radaway uzmysłowiła mi, że projektowanie przedmiotów użytkowych nie jest wcale takie łatwepodkreślała Julia.

Studenci na przygotowanie zadania konkursowego mają cały semestr. Projekty powstaną w ramach pracowni projektowania produktu, którą prowadzi dr hab., prof. ASP Grzegorz Reński. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na początku marca 2017.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Studenci ASP z wizytą w firmie Radaway
Studenci ASP z wizytą w firmie Radaway
Studenci ASP z wizytą w firmie Radaway
Studenci ASP z wizytą w firmie Radaway

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony