ReklamaLignumsoft A1

Urządzamy nowoczesny ogród przed domem. Jak powinniśmy go zaprojektować?

Urządzamy nowoczesny ogród przed domem. Jak powinniśmy go zaprojektować?

Dasag

To już ostatni moment by zaprojektować nasz idealny przydomowy ogród – wprowadzić do niego ład i porządek oraz nadać temu miejscu niepowtarzalny klimat. Warto również podążać w tym zakresie za nowoczesnymi trendami.Podpowiadamy, co będzie modne w tym sezonie.

W projektowaniu i urządzaniu naszego ogrody warto postawić  na neutralne kolory płyt ogrodowych i tarasowych. Takie rozwiązanie pozwoli co roku zmieniać aranżację roślinną, bez konieczności dopasowania jej do nawierzchni. One powinny stanowić tło kompozycyjne, przysłowiowe malarskie płótno dla wielobarwnego ogrodu.

Idąc zgodnie z nowoczesnymi trendami warto wybrać płyty wielkoformatowe. Układane z nich kompozycje i ścieżki powinny przenikać się z zielenią. Modne jest układanie płyt z zachowaniem nieznacznych odstępów, między którymi swobodnie może rosnąć trawa.

- W ogrodzie i na tarasie świetnie sprawdzą się nawierzchnie betonowe – mówi Andrzej Chłopek, ekspert marki Dasag. – Poza modnym designem i bogatą gamą kolorystyczną, która zadowoli najbardziej wysmakowane gusta,  produkty te odznaczają się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. Betonowe płyty nawierzchniowe cechują się odpornością na ścieranie, odpryski, czy negatywne oddziaływanie zmiennej pogody. Ponadto są łatwe w utrzymaniu czystości.

Jeśli chodzi o design sezonu 2019 to najmodniejsze jest łączenie ze sobą nieoczywistych gatunków, tak jak robi to sama natura. Jeśli chcesz aby Twój ogród był „trendy” zapomnij o równych grządkach i uporządkowanych rabatach. Modna jest wolność rodem z ogrodów angielskich. Specjaliści radzą również sięgnąć po dzikie kwiaty i zaadaptować je w przydomowej przestrzeni. Kwiatami roku będą maki i dalie.

Interesującym rozwiązaniem jest komponowanie roślin ozdobnych z zielonymi warzywami i ziołami. Takie zestawienie nie tylko będzie wyglądać oryginalnie, ale również znajdzie zastosowanie w kuchni. Dla tych, którzy lubią dzikość w wersji poskromionej, można te same kompozycje przenieść do dużych donic, co pozwoli kontrolować ich rozrost.

Warto również pomyśleć o zaplanowaniu w ogrodzie naszej strefy relaksu. W końcu po to projektujemy to miejsce by spędzać tu wiosną i latem sporo czasu, również ze znajomymi. Jak więc nasz ogród odpowiednio przekształcić w miejsce spotkań towarzyskich?

Jeszcze do niedawna meble ogrodowe sprowadzały się do plastikowych lub drewnianych zestawów, ewentualnie zwykłych leżaków. Ten czas już jednak minął. Zamiast tego warto zainwestować w eygodne kanapy, leżanki i fotele wyposażone w miękkie poduchy, ciepłe pledy, gustowne stoliki kawowe.

Na koniec warto postawić również na trwałe dodatki, najlepiej w obecnie popularnym, industrialnym stylu. Betonowe donice, rdzawe świeczniki i druciane podwieszane lampiony będą pięknie kontrastować z subtelną, wielobarwną roślinnością i umilać nam czas zarówno podczas słonecznych kąpieli, jak i romantycznych wieczorów przy świetle świec. Do tego nie musimy obawiać się o ich ewentualne zniszczenie czy zabrudzenie.

Źródło: dasag.eu

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony