ReklamaRemmers - baner ogolny A1

Visio – drzwi praktycznie niewidzialne

Biznes

aktualności

Mebleinfo   

Visio – drzwi praktycznie niewidzialne

Gustavson

Te drzwi niemal idealnie wtapiają się w ścianę i praktycznie są niewidoczne. Pozwala na to system ościeżnic do drzwi ukrytych Visio, dzięki któremu uzyskujemy efekt idealnego zlicowania się ze ścianą. Największą rolę odgrywa tu poza wspomnianymi specjalnymi ościeżnicami zastosowanie, ukrytych zawiasów. W przypadku pomalowania drzwi na kolor ściany uzyskamy efekt ciągłości ściany w pomieszczeniu. Drzwi praktycznie staną się niewidoczne co nada pomieszczeniu elegancji i lekkości.

Aranżując nasze wnętrze mieszkalne często zwracamy uwagę na drzwi, które znacząco odcinają się od koloru i struktury ściany. Wielokrotnie zaburza to naszą koncepcję płynności i harmonii we wnętrzu pomieszczenia.

Jest jednak rozwiązanie, które pozwala ukryć drzwi. Tym patentem jest system ościeżnic do drzwi ukrytych Visio, który powoduje iż skrzydło drzwi niemal wtapia się w ścianę.

System do drzwi piwotowych Visio opiera się na uniwersalnej, aluminiowej ramie wyposażonej w elementy ułatwiające precyzyjny montaż, malowanej proszkowo, pasującej do wszystkich dostępnych na rynku zawiasów wpuszczanych. Można tu zastosować profil ościeżnicowy z górną belką lub bez górnej belki (gdy drzwi montowane są do samego sufitu).

Zalety systemu do drzwi ukrytych Visio to przede wszystkim wysoka stabilność i sztywność konstrukcji dzięki specjalnym profilom. Dodatkowo mamy tu wzmocnione narożniki kątowników wewnętrznych, które zabezpieczają konstrukcję na połączeniach kątowych.

W tym wypadku jest dostępny szeroki zakres zastosowania systemu aż do 3 m wysokości zabudowy i szerokości skrzydła 1,2 m przy obciążeniu do 100 kg. Dzięki specjalnym profilom ościeżnicowym system współpracuje z większością dostępnych na rynku zawiasów. Natomiast uniwersalna rama pozwala na zastosowanie systemu do płyt kartonowo-gipsowych oraz ścian murowanych.

Możemy nasze drzwi dostosować do koloru ścian. Mamy bowiem możliwość malowania ościeżnicy farbami ściennymi dzięki wstępnemu pokryciu białą farbą podkładową.

Warto zwrócić również uwagę, że wyjątkowa konstrukcja profili pozwala uniknąć efektu poduszki powietrznej. Natomiast specjalnie zaprojektowana szczelina umożliwia maskowanie szkłem lub fornirem, co podnosi estetykę wykończenia. Zaprojektowane wejście na siatki kątowe zapobiega pękaniu ścian na łączeniach z profilem.

Dodatkowo nie ma potrzeby stosowania dodatkowych podkładek dzięki specjalnym żeberkom umożliwiającym podparcie każdego zawiasu.

Często przy wyborze drzwi, musimy też uwzględnić fakt, że otwierają się do środka pokoju lub na zewnątrz, zabierając cenną przestrzeń pomieszczenia. To niekoniecznie musi nam się podobać. Rozwiązaniem, które zapewni nam w tym przypadku oszczędność miejsca i płynne połączenie pomieszczeń są kasety do drzwi chowanych w ścianę, model Estima i Stark. Dzięki ich zastosowaniu zamiast otwierać drzwi na zewnątrz lub do wewnątrz możemy je wygodnie rozsuwać i cieszyć się płynnością przestrzeni.

Więcej informacji: https://www.gustavson.com.pl/produkty/drzwi-rozwierane/

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony