ReklamaSenoplast - bez plam

Większa wydajność składowania zwojów

Biznes

aktualności

Mebleinfo   

Większa wydajność składowania zwojów

Zwoje najróżniejszych blach (nieżelaznych) są surowcem, z którego firma Invesztál produkuje różnorakie kształty i typy systemów dachowych i rynnowych. Do tej pory firma składowała je na podłodze lub w regale paletowym, który nie był idealny do przechowywania cewek. Dzięki nowym, dostosowanym do potrzeb klienta regałom paletowym o dużej nośności firmy OHRA udało się ograniczyć uszkodzenia zwojów i efektywnie wykorzystać przestrzeń w nowym magazynie. 

Zwoje z delikatnego materiału
W swoim zakładzie w Szigetszentmiklós na Węgrzech firma Invesztál produkuje m.in. blachę dachową i trapezową, sztachety ogrodzeniowe oraz kompletne systemy rynnowe. Materiałem wyjściowym są różnego rodzaju zwoje i blachy: ocynkowane, kolorowe ocynkowane, wykonane z aluminium. Jednak moce przerobowe w poprzednim magazynie zostały wyczerpane, więc firma wybudowała nowy magazyn. 

Indywidualna konstrukcja regałowa 
Stara koncepcja składowania z magazynem podłogowym i systemem regałów, który tylko częściowo pasował do produktu, wielokrotnie powodowała uszkodzenia zwojów o wadze do 1500 kilogramów i wysokie koszty składowania. Dlatego firma Invesztál zdecydowała się na wyposażenie nowego magazynu w specjalnie przystosowane regały o dużej wytrzymałości firmy OHRA. W tym celu specjaliści od techniki magazynowej z Kerpen dostarczyli linię regałową o długości 19,9 m, która została zainstalowana przez specjalistów z firmy Invesztál. Składa się ona z pięciu poziomów składowania na wysokości 6 metrów, o udźwigu do 5000 kg każdy. Solidne regały paletowe są wykonane z walcowanych na gorąco profili ze stali jakościowej, co zapewnia dużą nośność i bezpieczną obsługę. Wysokość poszczególnych półek można regulować w odstępach co 100 milimetrów. Regały dla firmy Invesztál zostały tak zwymiarowane, aby zwoje mogły być bezpiecznie składowane na drewnianych paletach. 

Dzięki nowemu systemowi regałów firma Invesztál była w stanie maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową na dostępnej powierzchni. Ponadto dostęp do zwojów jest łatwiejszy, pewniejszy i szybszy w porównaniu z poprzednim sposobem składowania. 

www.ohra.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony