ReklamaSenoplast - bez plam

aktualności

Authentic Models – czar replik starych mebli

Authentic Models – czar replik starych mebli

Authentic Models

Obecnie obserwujemy trend związany z fascynacją replikami starych rzeczy – modeli historycznych statków, samochodów, samolotów różnego rodzaju elementów dnia codziennego. Ta tendencja dotyczy również mebli. Authentic Models – firma z Amsterdamu, dzięki której współcześnie można poczuć się, jak w gabinetach gentelmanów z dawnych lat.

Authentic Models to firma znana na świecie od 50 lat, jednak w Polsce jest stosunkowo mało znana. To może jednak się wkrótce zmienić ponieważ właśnie dołączyła do portfolio BM Housing – dystrybutora znanych holenderskich marek, produkujących meble, oświetlenie i dodatki do wnętrz.

Produkty oferowane przez Authentic Models można było obejrzeć na promującym holenderskie wzornictwo Dutch Design Day, pod patronatem Ambasady Królestwa Niderlandów w Warszawie.

Firmę Authentic Models założył Haring Piebeng – holenderski przedsiębiorca, który kochał podróże. To właśnie one zainspirowały go do tworzenia wyjątkowych modeli dawnych statków, czym dał wyraz swojej pasji do żeglarstwa oraz historii.

Produkty były wytwarzane początkowo w pojedynczych egzemplarzach, jednak bardzo szybko zdobyły szerokie uznanie. To pociągnęło za sobą rozwój firmy i poszerzanie oferty o coraz większą liczbę modeli nie tylko żaglowców, dekoracyjnych wioseł i motorówek ale również maszyn latających, balonów, śmigieł, globusów, kompasów, lunet, map, lamp pokładowych czy samochodów.

Z biegiem czasu pojawiły się również większe rekwizyty, np. skrzynie podróżne, które znakomicie odnajdą się w roli barków, a także stoliki do gier, biurka, regały i inne gabinetowe meble.

Dziś Authentic Models swoje wyroby sprzedaje w ponad sześćdziesięciu krajach na wszystkich kontynentach. W większości to wierne rekonstrukcje muzealnych eksponatów, pochodzących od XVII do XX wieku. Produkty są wykonywane ręcznie, stosowanymi od wieków metodami, z takich samych szlachetnych materiałów, z jakich powstały ich pierwowzory. 

- Produkty Authentic Models przyciągają unikalnym stylem i dbałością o najwyższą jakość wykonania, przede wszystkim jednak fantastycznymi historiami, które opowiadają. Kiedy usłyszeliśmy liczne fakty i anegdoty bezpośrednio związane z modelami poczuliśmy, że tak wyjątkowa marka musi trafić do naszego portfolio – mówi Joanna Markus. - Meble i dodatki Authentic Models wykańczają i tworzą unikalną atmosferę w hotelowych lobby, apartamentach, restauracjach czy w aranżacjach ekskluzywnych witryn sklepowych znanych marek na całym świecie. Trafiają także do wnętrz prywatnych fanów oryginalnych, ponadczasowych i luksusowych wnętrz.

Wszystkich zainteresowanych produktami Authentic Models zachęcamy do odwiedzenia strony: http://bm-housing.com/

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

do góry strony