ReklamaFirmax (VBH) A1
Co robić z odpadami w domu?

Rejs

Ustawodawca nakłada na nas obowiązek odpowiedniego segregowania odpadów już w domu. To oznacza, że musimy przemodelować nasze kuchnie tak, aby pomieścić tam specjalne pojemniki na śmieci. Jak to prawidłowo wykonać?

Z odpadami papierowymi wszystko jest jasne – powinny trafić do niebieskiego kontenera. Plastikowe butelki też nie sprawiają nam problemów – ich miejsce jest w żółtym. Podobnie zresztą jak metalowych puszek czy foliowych torebek. Ale co z paragonami, opakowaniami po lekach, starą ładowarką czy resztkami jedzenia? Lista odpadów, z którymi mamy problem i z którymi często zwyczajnie nie wiemy co mamy zrobić, jest bardzo długa.

Jak segregować odpady w domu?

W podstawowej opcji jest bowiem pięć frakcji. Niebieski to papier, zielony – szkło, brązowy – bioodpady – głównie resztki roślinne, czarny – odpady zmieszane, czyli prawie cała reszta. Osobno zaś powinniśmy zbierać substancje niebezpieczne jak np. leki, baterie, elektrośmieci.

- Organizując domową segregację warto pamiętać, że nie wszystkie pojemniki muszą być takie same. Wręcz odwrotnie – należy dostosować je do ilości generowanych przez nas śmieci konkretnych rodzajów. Jeśli rzadko kupujemy napoje i żywność w szklanych opakowaniach – kosz na szkło może być mniejszy, jeśli zaś w ogóle unikamy opakowań, a kupujemy dużo owoców i warzyw – warto by pojemnik na bioodpady był większy… – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS. – Z drugiej strony pojemników na odpady niebezpieczne często w ogóle nie ma sensu ustawiać na stałe. Pojawiają się tak rzadko i najczęściej w tak małej ilości, że poradzimy sobie bez nich.

Systemy do segregacji odpadów

Warto ułatwić sobie życie przy segregacji odpadów i postawić na rozwiązania, które nam to ułatwią. Mowa przede wszystkim o zestawach pojemników na różne frakcje. Obejmujące dwa, trzy, cztery, pięć, a nawet (w przypadku PRAKTIKO REJS) – sześć i siedem oddzielnych pojemników zestawy, możemy dopasować do naszych potrzeb i przyzwyczajeń.

W zależności od systemu możemy je wstawiać do już posiadanych głębokich szuflad (np. wspomniane PRAKTIKO), zamocować w szafce ze zwykłymi zawiasami (np. JC REJS), lub zamocować w korpusie i domontować front (np. MAXIMA, czy nowe SLIM BOX z koszami REJS).

W każdym z rozwiązań zyskujemy czytelny podział na różne rodzaje odpadów, szczelne pokrywy chroniące przed nieprzyjemnym zapachem i – dzięki odpowiednim prowadnicom pełnego wysuwu – łatwy dostęp do wszystkich koszy naraz.

Zestawy pojemników warto obejrzeć przed zakupem, tak by przekonać się czy spełnią nasze oczekiwania. Różnorodne modele bez trudu znajdziemy np. w hurtowniach REJS zlokalizowanych w różnych częściach kraju.

www.rejs.eu

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Co robić z odpadami w domu?
Co robić z odpadami w domu?
Co robić z odpadami w domu?
Co robić z odpadami w domu?
Co robić z odpadami w domu?

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony