ReklamaSenoplast - bez plam

aktualności

Czym jest Uchronia dla Impress Decor

Biznes

aktualności

Mebleinfo   

Czym jest Uchronia dla Impress Decor

Czas to tajemnicze pojęcie, ponieważ ciągle się zmienia, a jednocześnie jest taki sam. Wszyscy go znamy, ale jest też drastycznie różny dla każdej osoby i sytuacji. Ucieka, gdy musisz podjąć ważną decyzję. Gdy czekasz, minuty mogą wydawać się wiecznością, a jednak zupełnie staje w miejscu, gdy patrzysz na coś w zachwycie.

Czy to jest to, co nazywają Uchronią?

Używamy też czasu na tak wiele różnych sposobów: tworzymy go, oszczędzamy, zabijamy, ratujemy, marnujemy. Sprawiamy nawet, że upływa, uzdrawia lub zamieniamy go w pieniądze.

Patrząc na to, jak go traktujemy, czas jest potęgą, którą myślimy, że opanowaliśmy, ale ledwo nad nią panujemy. W naszym codziennym życiu prowadzimy bardzo złożone relacje z czasem. Te relacje mogą stać się tak złożone, że możemy mieć wrażenie, że tak naprawdę wcale ich nie prowadzimy, ale jesteśmy przez nie prowadzeni.

W trakcie zawirowań możemy mieć wrażenie, że czas składa się z mikroskopijnych ziarenek piasku, które wyślizgują się nam przez palce, niezależnie od tego, jak bardzo staramy się je zatrzymać. Proponujemy zbadanie relacji pomiędzy czasem, wiedzą i uczeniem się. Co oznacza "wolny" czas, gdy wszystko opiera się na wydajności i szybkości? I co się dzieje, gdy myślimy w zupełnie innej skali, nie charakteryzującej się rosnącą prędkością, ale - wręcz przeciwnie - skrajną bezwładnością.

Uchronia jest pomysłem na oderwanie się od czasu w formie, w jakiej przywykliśmy go doświadczać. Przenosimy naszą uwagę na inne wymiary czasu, takie jak czas wewnętrzny, czas biologiczny, czas snu aż po głęboko geologiczny czas ziemi. Wyobraź sobie świat, który jest oddzielony od naszej obecnej koncepcji czasu. Ten świat jest ogromnie różny od naszego, ponieważ nie ma "przed" ani "po". Wyobraźcie sobie, że nie uwięzilibyśmy się w rozpiętościach czasowych i nie zakuli w kajdany inteligentnych zegarków.

To jest Uchronia, świat wolności czasowej, gdzie życie nie jest dyktowane przez zegary i alarmy, ale zamiast tego delikatnie wpływa na nie natura. Uchronia pozwala nam być w synchronizacji z naszym środowiskiem, naszymi ciałami i umysłami, dzięki czemu możemy rozwijać się na własnych warunkach.

Co by było, gdybyśmy mogli objąć czas, a robiąc to, moglibyśmy również objąć siebie? Żylibyśmy w taki sposób, abyśmy mogli zbudować doskonałą relację z czasem.

Mielibyśmy UCHRONIĘ. Utopię czasu.

Stwórz swoją własną Uchronię, poruszając się i prowadząc przez te intrygujące treści. Nadszedł czas na UCHRONIĘ, utopię czasu. Odwiedź nas na www.digitalimpress.biz
 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony