aktualności

Dekor tworzy nastrój - produkty Interprint we wnętrzach publicznych

Dekor tworzy nastrój - produkty Interprint we wnętrzach publicznych

Na zdjęciu dekor BOSCO, fot. INTERPRINT

Biblioteka, poczekalnia w przychodni czy modny bar bistro - użytkownicy każdej z tych przestrzeni mają inne potrzeby i oczekiwania, które trzeba uwzględnić przy ich projektowaniu. W bogatej ofercie dekorów Interprint są wzory odpowiednie do wnętrz o różnych funkcjach, zarówno takie, które stworzą neutralne tło sprzyjające pracy umysłowej lub wyciszeniu, jak i dynamiczne, przyciągające uwagę.

Aranżacja wnętrz publicznych powinna uwzględniać nie tylko takie praktyczne aspekty, jak funkcjonalność i ergonomia, lecz także to, jak użytkownicy będą się w danym miejscu czuli. Na atmosferę znacząco wpływają wykorzystane materiały, zwłaszcza ich kolorystyka i tekstura. Od ich doboru zależeć będzie, czy w danej przestrzeni będzie można się skupić, wyciszyć lub odpocząć. Wśród nowych dekorów Interprint znaleźć można wzory i kolory odpowiednie do wnętrz o każdym przeznaczeniu.

Na koncentrację - dekor do pracy
Jakie dekory sprawdzą się w biurze lub bibliotece? We wnętrzach przeznaczonych do pracy umysłowej, gdzie konieczna jest koncentracja, należy unikać elementów rozpraszających uwagę - nadmiaru dekoracji, mocnych kontrastów, intensywnych kolorów i wzorów. Sprzyjające będą raczej jasne i neutralne barwy. Nie oznacza to jednak, że trzeba się ograniczyć wyłącznie do szarości i beżów. 

Dobrym wyborem może być inspirowany drewnem dębu dekor PORT OAK. Szczególnie sprawdzi się w miejscu przeznaczonym do pracy, nadając wnętrzu neutralny charakter. Drewno dębowe to ponadczasowe rozwiązanie – doskonale wygląda zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych, w zależności od tego, z czym zostanie zestawione, doda elegancji lub stworzy niezobowiązujący klimat. 

Zdrowie i spokój - dekor w placówkach medycznych
W przestrzeniach przeznaczonych dla osób chorych podstawowe znaczenie ma higiena, ale w miarę możliwości warto zadbać także o to, by pacjenci niepotrzebnie się nie stresowali i czuli  bezpiecznie. Tym, co sprawia, że się odprężamy, oprócz ciepłych kolorów i tekstur, są elementy natury. Dlatego dobrym pomysłem jest wprowadzenie do placówek medycznych, choćby w postaci niewielkich elementów, dekorów imitujących naturalne drewno. NOJA to wzór inspirowany drewnem klonu - o ciepłym wybarwieniu i wyraźnym rysunku słojów. Jego powierzchnię urozmaicają niewielkie sęki i drobne spękania, co nadaje jej nieco rustykalny charakter. To uniwersalny, przyjazny dekor kojarzący się z ciepłem, spokojem i życiem w rytmie slow. W poczekalniach sprawdzić się mogą dekory, które pozwolą zatrzymać na chwilę wzrok, wprawią pacjentów w kojący stan kontemplacji, jak GALAXY - motyw złożony z drobnych, lecz niezbyt kontrastowych elementów.

Dekory niebanalne
Zupełnie czego innego oczekujemy od stoisk pop-up czy barów bistro - mają się wyróżniać i przyciągać uwagę, intrygować i zachęcać do wejścia. W tego typu przestrzeniach znakomicie sprawdzą się dekory wyraziste i nieoczywiste. Można pozwolić sobie na intensywne kolory i mocne wzory, jak choćby dekor PATAGONIA GREEN. Inspirowany górzystym krajobrazem Ameryki Południowej i zielonym kwarcytem poprzecinanym białymi żyłami przenosi wyobraźnię w fascynujący świat poszukiwaczy przygód. 

Spektakularny efekt zapewni też dekor BOSCO (zdjęcie główne artykułu). W tym cudownym marmurowym dekorze jest mnóstwo emocji i włoskiej pasji. Brązowy odcień dekoru dynamicznie przeplata się z niebieskimi i białymi żyłkami. Efekt końcowy można porównać do orzeźwiającej letniej burzy w Toskanii. 

Nie mniej intrygujący jest dekor FLOW - artystyczne przetworzenie fragmentu fresku autorstwa Michała Anioła i wykwitów tworzonych przez osady na powierzchni skały. Czerń, biel i oranż przenikają się tu w pełen ekspresji sposób. To motyw odważny, który doda wnętrzu nutę ekscentryzmu. Efekt wow! gwarantowany.

Więcej: https://www.interprint.com/pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony