ReklamaFestool nowe systainery

aktualności

Forte S.A. wstrzymuje produkcję

Biznes

aktualności

Mebleinfo   

Forte S.A. wstrzymuje produkcję

Forte S.A.

Koronawirus COVID-19 mocno uderza w branżę meblarską. Większość dużych przedsiębiorstw decyduje się na wtrzymanie produkcji. Tylko nikt nie jest w stanie przewidzieć jak długo ten przestój potrwa.

Plany zakładają, że produkcja zatrzyma się na dwa tygodnie. Jednak wiele wskazuje na to, że ten kryzys w branży meblarskiej może potrwać nawet miesiąc.

O takiej sytuacji informuje m.in. zarząd Fabryk Mebli Forte SA., który decyzję o czasowym wstrzymaniu produkcji we wszystkich zakładach produkcyjnych podjął w ubiegłym tygodniu. Przerwa w produkcji potrwa do 6. kwietnia br. z możliwością przedłużenia tej decyzji o kolejny okres, jeżeli zaistnieje taka konieczność.

Spółka zaznacza jednak, że nadal realizuje zamówienia i dostawy do odbiorców, którzy wyrazili gotowość odbioru swoich zamówień oraz prowadzi działalność sprzedażową w takim zakresie, na jaki pozwalają aktualnie obowiązujące regulacje prawne.

Wygaszenie produkcji w branży meblarskiej związane jest przede wszystkim w związku z zamykaniem sklepów i związanym z tym wstrzymaniem zakupów i realizacji złożonych wcześniej zamówień.

Podobne decyzje podejmują również przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją mebli w innych europejskich krajach.

Zgodnie z wydanym komunikatem decyzja o okresowym wstrzymaniu produkcji podyktowana jest oczywiście także  troską o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników spółki, partnerów biznesowych i kontrahentów oraz ograniczeniami wynikającymi z regulacji rządów poszczególnych państw w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony