ReklamaFestool nowe systainery

aktualności

Pomoc dla przedsiębiorców może zostać wydłużona

Biznes

aktualności

Mebleinfo   

Pomoc dla przedsiębiorców może zostać wydłużona

Meble Wójcik

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk przyznała, że jeśli epidemia koronawirusa będzie się rozrastała, to niektóre rozwiązania zawarte w pakiecie pomocowym dla biznesu, mogą być przedłużane.

W radiu Wnet wiceminister potwierdziła wcześniejszą zapowiedź premiera, że rozwiązania z tarczy antykryzysowej powinny wejść w życie od 1 kwietnia. Zdradziła, że najwięcej dyskusji podczas prac nad ustawą związanych było ze świadczeniami ZUS, ale tutaj - jak twierdzi - udało się osiągnąć konsensus, polegający na tym, że zarówno samozatrudnieni jak i mali przedsiębiorcy będą z tych płatności zwolnieni.

Wiceminister zwróciła też uwagę, że Polska nie jest jedynym krajem, który zmaga się epidemią, i że "wspólnie trzeba wypracować model współpracy międzynarodowej, który pozwoli zwalczyć pandemię, a później jak najszybciej odbudować pewne segmenty gospodarek". Zaznaczyła, że rozwiązania zawarte w pakiecie są intensywnie konsultowane z przedsiębiorcami.

"Chcielibyśmy, oczywiście (...), zabezpieczyć interes wszystkich, ale nie wiemy jak sytuacja epidemiologiczna będzie wyglądała, jak długo potrwa" - powiedziała. Dodała też, że "musimy stopniowo wprowadzać różnego rodzaju rozwiązania, które będą umożliwiały pracę przedsiębiorcom, tak by przygotowywać się na różne scenariusze i warianty".

Podkreśliła, że rząd musi "iść długofalowo". Dodała, że "jeśli epidemia będzie się rozrastała, to te rzeczy, które kierujemy do przedsiębiorców, mam nadzieję, będą przedłużane".

źródło: businessinsider.com.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony