ReklamaIMM targi

aktualności

Praca zdalna przy komputerze. O czym warto pamiętać

Biznes

aktualności

Mebleinfo   

Praca zdalna przy komputerze. O czym warto pamiętać

Pandemia koronawirusa zmieniła wszystko. Część z nas nadal więc pracuje zdalnie. Okazyjnie, kilka dni w tygodniu lub w pełnym wymiarze. Tym bardziej ważne jest, abyśmy zadbali o siebie. Przypominamy o kilku podstawowych zasadach zdrowej pracy w domu.

Praca zdalna zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Wpływ na to z pewnością ma pandemia koronawirusa. Liczba osób, które pracują w domu co najmniej kilka dni w miesiącu, rośnie. Niemniej jednak, o ile firmy projektują biura z myślą o dobrej ergonomii i komforcie swoich pracowników, to biura domowe traktuje się drugorzędnie.

Poniżej podpowiadamy, jak urządzić wygodne biuro domowe.

Ustaw odpowiednio monitor lub laptop

Niektórzy siadają na niewygodnym krześle przy kuchennym stole, inni podparci na kanapie z laptopem na kolanach lub pół siedząc, pół leżąc na łóżku. Zmiany pozycji przy pracy to oczywiście dobry zabieg, ale z pewnością istnieją lepsze sposoby niż te przytoczone powyżej.

Najczęściej w domu pracujemy przy stole lub biurku z laptopem. Tu ważne jest umiejscowienie przenośnego komputera na odpowiedniej wysokości. Jeśli nie mamy pod ręką odpowiedniej podkładki, warto laptop ustawić na kilku książkach – tak, aby ekran znajdował się na wysokości naszych oczu i byśmy nie potrzebowali schylać głowy w trakcie pracy. Oszczędzamy w ten sposób mięśnie szyi.

Komfort zapewnią oddzielna klawiatura i mysz

Jeśli mamy taką możliwość, pracujmy w domu na komputerze stacjonarnym. To nam pozwoli na odpowiednie dostosowanie odległości oczu od ekranu i wygodną pracę na klawiaturze. Jeśli jednak musimy dłużej pracować przy laptopie, zadbajmy o osobną mysz oraz klawiaturę. Dzięki temu będziemy mogli ustawić ekran przenośnego komputera w odpowiedniej odległości od oczu. Oddzielna mysz i klawiatura pomogą nam urządzić komfortowe miejsce pracy przy komputerze czy laptopie w domu.

Zachowaj odpowiednią pozycję

Jeśli w naszym domu czy mieszkaniu nie posiadamy odpowiedniego fotela do pracy lub nie mamy nawet warunków, aby taki mebel znalazł się w naszym wnętrzu mieszkalnym, możemy poradzić sobie w inny sposób. Jeżeli pracujemy siedząc na zwykłym krześle, warto pod plecy włożyć poduszkę. Pomoże to nam zachować odpowiednią postawę siedzącą podczas pracy i proste plecy.

Ruch to zdrowie, nawet w domu...

Nawet pracując zdalnie w domu, kiedy nie musimy przemieszczać się po biurze, pamiętajmy aby co jakiś czas wstać. Krótki spacer nawet po domu, szybkie ćwiczenia rozciągające, pomogą nam w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej oraz uchronią przed bólem kręgosłupa. Takie nawyki pozwolą nam uniknąć poważnych problemów zdrowotnych, które mogą przytrafić się nam podczas długotrwałej pracy w pozycji siedzącej.

Więcej informacji: https://www.linak.pl/

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony