ReklamaLinak baner A1 showroom

aktualności

REHAU zwiększa zakres usług związanych z obrzeżami meblowymi dzięki nowoczesnemu centrum logistycznemu w Niemczech

REHAU zwiększa zakres usług związanych z obrzeżami meblowymi dzięki nowoczesnemu centrum logistycznemu w Niemczech

Rozszerzenie możliwości i asortymentu

Od ponad 50 lat REHAU wspiera producentów mebli swoim systemem RAUKANTEX, dostarczając im perfekcyjne rozwiązania w zakresie obrzeży meblowych. Klienci mogą wybierać z szerokiej oferty usług, dzięki którym wybór i zamówienie odpowiedniego obrzeża jest wygodne i proste. Teraz REHAU rozbudował swoje centrum serwisowo-logistyczne w Visbek w Dolnej Saksonii: przez co Klienci mogą wybierać z jeszcze większej ilości pozycji magazynowych i wielu usług związanych z obrzeżami. Artykuły magazynowe są wysyłane z w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania jeszcze tego samego dnia, w którym zostały zamówione.

Od początku lat 80-tych zakład w Visbek jest miejscem, w którym REHAU produkuje obrzeża - początkowo tylko dla produkcji przemysłowej. Gdy przed 20 laty firma zaczęła oferować swój asortyment obrzeży stolarniom, możliwe stało się pozyskanie standardowego asortymentu w mniejszych ilościach poprzez wyspecjalizowanych dealerów. Tym samym REHAU umożliwił małym producentom oferowanie elementów o najwyższej jakości i w aktualnych wzorach. W kolejnych latach popyt gwałtownie wzrósł i już w 2007 roku powstało specjalne centrum serwisowe dla kolekcji magazynowej. Teraz REHAU dokonał dużej inwestycji i ponownie zwiększył swoje możliwości: nowy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania oraz dodatkowe stanowiska serwisowe ponownie poszerzają asortyment produktów i dostępnych usług. Każde zamówienie na standardowe artykuły magazynowe jest natychmiast kompletowane i wysyłane tego samego dnia. Dzięki cyfrowej integracji produkcji i logistyki w jednym miejscu, klienci cieszą się szybszą dostępnością, większą powierzchnią magazynową i większą szybkością w całym łańcuchu produkcji, kompletacji i serwisu.

Rozwiązania dla Europy

Dzięki koncepcji rozbudowy obejmującej stopień automatyzacji, cyfryzację wszystkich procesów, a także najnowocześniejsze systemy transportowe, REHAU zwiększył swoje możliwości w zakresie asortymentu obrzeży i komponentów meblowych. Ta inwestycja po raz kolejny znacznie rozszerza nasze możliwości, dzięki czemu z naszego centrum serwisowego w Visbek możemy jeszcze skuteczniej wspierać naszych partnerów i klientów w całej Europie - od projektanta wnętrz w Lizbonie po stolarnię w Helsinkach" mówi Thomas Ponater, dyrektor marketingu i sprzedaży działu Interior Solutions w Europie. Nowe centrum logistyczne stanowi również ważny wkład w zakresie zrównoważonego rozwoju: Dzięki zoptymalizowanym procesom znacznie zmniejszono ilość transportów ciężarowych dla logistyki zakładu. Odpowiada to oszczędności około 62,5 ton emisji CO2 rocznie.

Koncepcja rozbudowy w Visbek obejmuje nie tylko moce produkcyjne i proces zamówień, ale kluczowym aspektem jest również szybkość: "Produkcja i logistyka są tak ściśle powiązane, że zamówienia pozycji magazynowych otrzymane do godziny 16:00 mogą zostać wysłane tego samego dnia. Dotyczy to również indywidualnych życzeń, takich jak szerokość obrzeży, cięcie na długość jednego metra lub więcej.” potwierdza Lukas Bachmann, kierownik zakładu w nowym centrum logistycznym. Dzięki tej usłudze klienci oszczędzają pieniądze, ponieważ nie muszą sami magazynować produktów.

Różnorodność obrzeży meblowych i usług dla producentów

Czy to blat roboczy, szafka kuchenna czy półka: dzięki kolekcji obrzeży RAUKANTEX producenci mogą produkować elementy meblowe na wymiar - w ogromnej ilości wariantów. Dzięki 2 400 kolorom i dekorom w ponad 200 000 różnych wariantów, obrzeża z kolekcji standardowej pasują w 100 procentach do kolekcji płyt i laminatów wszystkich wiodących producentów na całym świecie - co roku przybywa około 300 nowych dekorów. Dzięki temu REHAU dotrzymuje swojej obietnicy: "Idealne obrzeże dla każdego projektu". Ta obietnica obejmuje nie tylko wzory dekoracyjne, ale także sposób obróbki. W zależności od potrzeb klienci mogą wybierać spośród trzech wariantów: RAUKANTEX pro z polimerową warstwą funkcyjną, RAUKANTEX plus lub klasycznego obrzeża RAUKANTEX pure.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony