ReklamaSenoplast - bez plam
Sprawdź jak firma Dobre Maszyny usprawni Twoją produkcję.

Każdy przedsiębiorca z branży meblarskiej czy budowlanej doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważną kwestią jest ochrona swojego materiału produkcyjnego. Tu z pomocą przychodzą doskonałej jakości urządzenia duńskiej marki Ceetec, która już od pięćdziesięciu lat zajmuje się projektowaniem i produkcją urządzeń do aplikacji środków służących ochronie drewna, płyt MDF, materiałów fornirowanych, jak również wykończeniu jego powierzchni. 

Autoryzowanym przedstawicielem firmy Ceetec w Polsce jest firma Dobre Maszyny z Centawy w województwie opolskim.

- Wspólnie wdrożyliśmy w wielu małych, jak i dużych zakładach produkcyjnych wiele urządzeń - od małych polewarek szczotkowych po kompleksowe, zautomatyzowane linie lakiernicze z tunelami suszącymi. Zastosowane rozwiązania znajdują miejsce w tartakach, u producentów mebli, w branży budowlanej, desek tarasowych czy elewacyjnych – wskazują właściciele firmy Dobre Maszyny.

Polska marka już od wielu lat wprowadza z powodzeniem doskonale rozwiązania technologiczne wykorzystywane w branży produkcji mebli, malowania drewna, desek elewacyjnych, „podbiciówek” stosowanych w szeroko pojętym budownictwie.

Produkowane przez Ceetec urządzenia lakiernicze podzielić można na dwie grupy. W pierwszej znajdują się polewarki szczotkowe natomiast w drugiej automaty natryskowe. Dla obydwu grup są również konstruowane innowacyjne tunele suszarnicze dostosowane do indywidualnej specyfikacji wyrobów.

A może polewarka szczotkowa?

Flagowym urządzeniem, chętnie wybieranym przez polskich przedsiębiorców są polewarki szczotkowe – maszyny służące do czterostronnego malowania i impregnacji produktami wodorozcieńczalnymi. Znajdują zastosowanie w halach roboczych producentów drewna konstrukcyjnego czy desek tarasowych.Najmniejsze urządzenie z serii – CEETEC P40, dzięki swojej kompaktowej budowie i niewielkiej wadze - pozwala również na przewiezienie i pracę bezpośrednio na placu budowy.

 - Najchętniej wybieranym modelem roku 2020 był Ceetec A250-8 – urządzenie o przekroju pola roboczego 250 x 250 mm, malujące elementy z prędkością do 40 m/min. Zastosowanie w tym modelu osiem głowic szczotkujących pomaga uzyskać wysoką powtarzalność oraz jakość wykończenia powierzchni – informują przedstawiciele firmy Dobre Maszyny. – Na zakup tego urządzenia najczęściej decydowały się również zakłady produkujące meble ogrodowe, deski tarasowe, palety i inne wymagające malowania produkty.

Bardzo istotną cechą Ceetec A250-8 jest także jego oszczędność w zużyciu materiałów. Nadmiar farby czy impregnatu w procesie malowania jest zgarniany za pomocą szczotek i trafia grawitacyjnie poprzez filtr z powrotem do pojemnika.

Zaczyna się od nakładania lakieru…

Automaty lakiernicze, oferowane przez markę Dobre Maszyny, to wysoko zaawansowane urządzenia, które spełniają najbardziej rygorystyczne wymogi przedsiębiorców na całym świecie. Cechują się najwyższą jakością wykonania i eksploatacji w swojej kategorii. 

Jako przykład może tu posłużyć model Ceetec Ips 400 Topflow Automatic, który może pracować z prędkością lakierowania do 200 m na minutę. Wyposażony w maksymalnie osiem pistoletów w systemie Airmix lub Airless, wykonuje swoją pracę dokładnie i niezawodnie. Szerokie pole robocze obejmuje elementy o szerokości do 400 mm i wysokości do 10 cm. Natomiast system odzyskiwania lakieru pozwala na jego ponowne użycie. Urządzenie może pracować samodzielnie lub jako część większej linii.

A może Duo Flex?

Duo FlexSpray jest automatem lakierniczym przeznaczonym do lakierowania drzwi, elementów szafek kuchennych, mebli, schodów, listew oraz paneli. Przy projektowaniu tego modelu brano pod uwagę przede wszystkim elastyczność w dostosowaniu urządzenia pod potrzeby klienta.

Duo Flex oferuje kilka opcji dostosowania maszyny według potrzeb klienta, tak aby uzyskać optymalną linię produkcyjną. Na przykład automat może obsługiwać do 12 pistoletów, a domyślne wymiary można dostosować do danych warunków produkcji. 

Umożliwia również szybki i łatwy serwis oraz najwyższą jakość lakierowania. Jest rozwiązaniem nie tylko najbardziej energooszczędnym na rynku, ale zapewnia również niskie koszty eksploatacji. Urządzenie może pracować samodzielnie lub jako element większej linii, np. z tunelami suszącymi.

Dzięki nowym technologiom konserwacja automatu lakierniczego ogranicza się do minimum, przy jednoczesnym znacznym wydłużeniu jego żywotności. 

Tunel suszący – eliminujemy przestoje          

Przedsiębiorstwom wytwarzającym deski fasadowe z pewnością zależy na szybkości produkcji. Tymczasem polakierowany materiał musi niestety jeszcze schnąć, co trwa dość długi. Do tego składowanie schnącego produktu staje się coraz bardziej uciążliwe, a wózki lakiernicze są ciągle pełne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być tunele suszące marki Ceetec.

- Systemy suszenia zbudowane są wokół koncepcji modułu – klient otrzymuje tylko takie elementy, które są potrzebne w jego procesie technologicznym, uwzględniając przy tym dostępną przestrzeń – zapewniają przedstawiciele firmy Dobre Maszyny.

Wszystko jest kontrolowane za pomocą oprogramowania do obsługi linii. Czas instalacji u klienta jest ograniczony do minimum – wszystkie maszyny marki Ceetec dostarczane są w systemie Plug&Play.

Co o maszynach marki Ceetec sądzą polscy przedsiębiorcy? Zapytaliśmy przedstawicieli Stolarni Dębina, gdzie pracuje urządzenie Ceetec A250-8.

- Na decyzję o zakupie urządzenia Ceetec A250-8 wpłynęła sama jego funkcjonalność, dzięki której ta maszyna idealnie wpasowała się w nasze oczekiwania i potrzeby produkcyjne. Szukaliśmy urządzenia o takim zastosowaniu i nasze oczekiwania zostały zaspokojone w 100%, bez konieczności szukania jakichkolwiek kompromisów. Posiadanie Ceetec A250-8 znacznie przyspieszyło i usprawniło procesy lakiernicze na kilku wiodących projektach, wszędzie tam, gdzie stosowaliśmy dotąd farby, lakiery i impregnaty na bazie wody. Wydajność polewarki szczotkowej w porównaniu do pistoletu lakierniczego to jest przepaść, zarówno czasowa jak i wydajnościowa. Malowanie odbywa się przy tym praktycznie bez żadnych strat – informuje mgr Krystian Skrzydłowski, lider produkcji i obszaru lakiernii w Stolarniadebina.pl.

Różnorodność opcji oraz łatwy i szybki serwis

W ofercie handlowej firmy Dobre Maszyny znajdziemy także wyposażenie dodatkowe w postaci podawczych i odbiorczych stołów rolkowych, fitrów torebkowych o różnej gradacji, różnych rodzajów szczotek, prowadzenia do krótkich elementów oraz wózki lakiernicze na pomalowane elementy.

Bardzo istotną, z punktu widzenia użytkownika, cechą są również bardzo krótkie czasy obsługowe urządzenia. Codzienne czyszczenie dla wprawionego operatora zajmuje tylko około 10-15 minut. Natomiast gruntowne czyszczenie trwa od 15 do 20 minut. Oprócz tego wymiana dysz, szczotek i innych zużywających się części może być realizowana przez operatora, co znacznie skraca związane z tym, kosztowne przestoje.

Dobre Maszyny S.C.
Ul. Jemielnicka 1a
47-134 CENTAWA

e-mail: biuro@dobre-maszyny.eu
www.dobre-maszyny.eu

Bogdan: +48 883 342 453
Marcin: +48 883 342 544

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony