ReklamaLinak baner A1 showroom

aktualności

Zielona energia w Schattdecor Polska

Biznes

aktualności

Mebleinfo   

Zielona energia w Schattdecor Polska

Fot. Polenergia

Odnawialne Źródła Energii (OZE) to naturalne zasoby, których wykorzystanie wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju.

Stosowanie technologii opartych ma odnawialnych źródłach energii (do OZE zalicza się energię wiatru, energię wodną, energię słoneczną, energię geotermalną, a także energię pozyskiwaną z biomasy) jest coraz bardziej powszechne.Tego rodzaju rozwiązania są przyjazne dla środowiska naturalnego, nie powodują jego zanieczyszczania i nie wyczerpują naturalnych zasobów. Przekładają się na oszczędności związane z korzystaniem z energii. 

Stąd też decyzja firmy Schattdecor o przejściu na energię elektryczną z wiatru i słońca.

Nowym dostawcą energii elektrycznej dla Schattdecor została Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna, specjalizująca się w dziedzinie energii odnawialnej. 

Spółka inwestuje w budowę farm wiatrowych i fotowoltaicznych, posiada wieloletnie doświadczenie w projektach związanych z wytwarzaniem energii odnawialnej. Polenergia jest także liderem inwestycji w morskie farmy wiatrowe w polskiej części Morza Bałtyckiego.

Umowa z Polenergią Obrót, spółką należącą do Grupy Polenergia, obowiązuje na okres 10 lat. W procesie przygotowania umowy wsparcia prawnego dla Schattdecor udzieliła kancelaria Deloitte Legal, Ostrowski, Gizicki i Wspólnicy sp.k. Ze strony Polenergii – Kancelaria DZP.

Energia dla Schattdecor będzie pochodziła z Farmy Wiatrowej Grabowo i Farmy Fotowoltaicznej Strzelino. Kontrakt zabezpiecza 100% zużycia w Schattdecor Polska.

Odnawialne Źródła Energii mają ogromne znaczenie dla naszej planety i przyszłych pokoleń. Wykorzystanie OZE zmniejsza emisję szkodliwych gazów cieplarnianych do atmosfery i innych zanieczyszczeń, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia oraz degradacji środowiska naturalnego. Schattdecor Polska z dumą podpisuje się pod takimi działaniami i realizuje je w ramach swojej polityki prośrodowiskowej.


Fot. Polenergia

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony