ReklamaLinak A1
Amberwood - dekor inspirowany naturą i historią

Schattdecor to międzynarodowa firma rodzinna, która jest liderem w branży zadrukowanych powierzchni dekoracyjnych. Nasze wzornictwo znaleźć można m.in. na powierzchniach mebli, podłóg laminowanych oraz innych elementach wyposażenia wnętrz.

Dzięki naszej technologii oferujemy produkty, które nie tylko wpisują się w kontekst obowiązujących trendów. Tworzymy także wzornictwo, które pozwala zachować historyczne, naturalne materiały i zinterpretować je na nowo. Przykładem takiego produktu jest dekor Amberwood.

Dekor  ten jest swoistym hołdem i nawiązaniem do historycznego miejsca jakim jest Wyspa Spichrzów w Gdańsku. Powstał na bazie materiału pochodzącego z pali fundamentowych dawnych spichlerzy, odzyskanego w ramach rozbiórek starych zabudowań w latach 2013-2015. Odzyskany materiał używany był kilkaset lat temu - między XIII i XVI wiekiem - do wytworzenia pali zanurzonych w wodzie, na których oparty był cały ciężar infrastruktury portowo-przemysłowej.

Oprócz dużego obciążenia, konstrukcja narażona była na bardzo zmienne warunki atmosferyczne i przez lata zanurzona była w wodzie. Czas i specyficzne warunki spowodowały w drewnie nieodwracalne zmiany: gęste usłojenie drewna nabrało niepowtarzalnej wręcz barwy. W procesie rozwoju dekoru Schattdecor współpracował z polską firmą Divadlo.

Amberwood idealnie wkomponuje się we wnętrza w stylu skandynawskim lub japandi. Dekor ten użyty na dużych powierzchniach nie przytłacza, dlatego sprawdzi się zarówno na frontach dużych szaf, jak i na innych zabudowach meblowych. Świetnie odnajdzie się w większości współczesnych wnętrz dzięki szerokiej gamie neutralnych odcieni beży i szarości. Nagrodzony nagrodą Top Design 2020 Amberwood to niezwykle uniwersalny dekor, który śmiało możemy łączyć zarówno z neutralnymi odcieniami beżu, szarości  i czerni, jak i intensywnymi akcentami kolorystycznymi.

Wyłączny  dystrybutor dekoru Amberwood:

  

      


www.schattdecor.com
www.amberwood.schattdecor.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony