ReklamaRehau A1

nowości

Dla doskonałego naturalnego wyglądu drewna

Biznes

nowości

Mebleinfo   

Dla doskonałego naturalnego wyglądu drewna

Ostermann

Dla tych, którzy uwielbiają powierzchnie z prawdziwego drewna, obrzeża fornirowane są zawsze pierwszym wyborem. Przekonują one niezwykłą naturalnością i jednocześnie chronią cenne zasoby. Eksperci Ostermann ujawniają, w jaki sposób można produkować meble z forniru o szczególnie wysokiej jakości przy użyciu wybranych obrzeży fornirowanych.

W firmie Ostermann rzemieślnicy otrzymują największy w Europie asortyment obrzeży fornirowanych z ponad 60 różnych gatunków drewna i w szerokościach do 55 mm bezpośrednio z magazynu. Obrzeża są dostępne w różnych grubościach od 0,5 mm (jednowarstwowe) do 3 mm (6 warstw).

Dla łatwiejszej obróbki obrzeża są od spodu zagruntowane podkładem. Na życzenie dostępne są również obrzeża fornirowane z warstwą kleju topliwego. Dla tych, którzy uwielbiają szlachetne powierzchnie z prawdziwego drewna, eksperci Ostermann zalecają kombinacje z dwoma szczególnymi obrzeżami fornirowanymi.

Obrzeże fornirowane dąb europejski i obrzeże o przekroju czołowym dąb europejski

Masywne płyty drewniane mają na długich stronach inną strukturę niż na bocznych stronach. Ten sam efekt można również osiągnąć z obrzeżami fornirowanymi. W tym celu eksperci Ostermann mają w swoim asortymencie dwa specjalne obrzeża fornirowane: obrzeże fornirowane dąb europejski oraz dopasowane obrzeże o przekroju czołowym dąb europejski.

Jeśli używa się wzdłuż dekoru obrzeże fornirowane z dębu europejskiego, a na bocznej stronie obrzeże pasujące o przekroju czołowym to efekt jest nie do odróżnienia od wysokiej jakości masywnych mebli. Więcej informacji o wymienionych obrzeżach można znaleźć wpisując hasło „Highlights102020” na stronie internetowej firmy Ostermann www.ostermann.eu.

Dalsze wybrane trendy

Oprócz obrzeży fornirowanych z klasycznych rodzajów drewna, firma Ostermann oferuje wiele innych jak na przykład „Klon ptasie oko” lub „Modrzew syberyjski”. Dodatkowo istnieją różne modne wersje materiałów. Szczególnej uwagi warte jest obrzeże fornirowane „Dąb przetarty szlifowany”. Obrzeże w tzw. dekorze „Stonewashed” łączy tradycyjny materiału drewna z nowoczesną optyką „Used”.

Obrzeża fornirowane z dębu o wyglądzie drewna łupanego, uszkodzonego przez szkodniki, Wave oraz o wyglądzie cięcia z pewnością przyciągają wzrok. Mają one trójwymiarową powierzchnię i dlatego są nie tylko wizualnie, ale i haptycznie atrakcyjne. Przykładem jest obrzeże fornirowane „Dąb wędzony ciemny wygląd cięcia”.

Wszystkie obrzeża meblowe dostarczane na czas

Oprócz szerokiej gamy obrzeży fornirowanych firma Ostermann dostarcza obrzeża meblowe z różnych materiałów, takich jak ABS, melamina, akryl, aluminium lub drewno. Obrzeża są dopasowane do powierzchni od ponad 70 różnych dostawców płyt w całej Europie. Towar magazynowy zamówiony do godziny 16:00 opuszcza fabrykę jeszcze w tym samym dniu.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony