ReklamaRehau - fronty - zaluzje - obrzeza
Festool stawia na FSC

Jako jeden z pierwszych producentów elektronarzędzi Festool zaangażował się w ochronę lasów i pozyskiwanych z nich surowców. To istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, w którym wybrane produkty tej marki z powodzeniem uzyskały certyfikację FSC.

Bierzemy odpowiedzialność za to, co zostawimy przyszłym pokoleniom.
Festool jako firma, której narzędzia są wybierane przez fachowców niemal na całym świecie, jest w pełni świadoma swojego wpływu na środowisko. Wysokie standardy w Festool odnoszą się do wszystkich oferowanych usług, z perfekcją w każdym szczególe. W odpowiedzi na aktualną sytuację klimatyczną, firma przejmuje odpowiedzialność za efektywne wykorzystywanie zasobów naturalnych i energii. Temat zrównoważonego rozwoju obejmuje wiele obszarów, jak na przykład emisje gazów, zużycie energii, wykorzystanie zasobów naturalnych i aspekty społeczne. Od wielu lat Festool świadomie obiera za cel kwestię zrównoważonego rozwoju i jakości, ponieważ im większa jest trwałość produktu, tym pozytywniej wypada jego ogólny bilans ekologiczny. Dzięki kompleksowej naprawie produktów i dziesięcioletniej gwarancji na części zamienne, którą Festool zapewnia wszystkim narzędziom, czas ich życia znacznie się wydłuża. Festool idzie o krok dalej i jako jasno określony cel firmy stawia sobie korzystanie z surowców pozyskiwanych z odpowiedzialnej gospodarki leśnej, według wysokich standardów ekologicznych i społecznych. 

System certyfikacji FSC jako kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju
FSC to skrót od Forest Stewardship Council, FSC jest międzynarodową organizacją non-profit, która zaangażowana jest w dopasowaną ekologicznie, wspierającą lokalne społeczności i rentowną gospodarkę leśną. Swój certyfikat przyznaje tylko produktom, które rzeczywiście wyprodukowano z odpowiednich surowców. Festool podchodzi do tej zmiany całościowo: zatem w przypadku produktów z certyfikatem FSC nie tylko surowce do wytworzenia samego produktu, lecz także opakowanie powinny pochodzić ze źródeł odpowiedzialnych ekologicznie. Festool chce, aby do 2023 przynajmniej 80 procent zawartości celulozy w produktach i opakowaniach pochodziło ze źródeł z certyfikatem FSC. Jest to około 3400 ton celulozy rocznie. Stosowany przez Festool certyfikat łańcucha produktów (certyfikat „Chain of Custody“) jest przeznaczony dla produktów z drewna i papieru, w przypadku których wszystkie ogniwa łańcucha dostaw posiadają certyfikat FSC. Dzięki temu możliwe jest prześledzenie całego łańcucha dostaw i produktów, aż do samego właściciela lasu. 

Produkty Festool z certyfikatem FSC
Certyfikat FSC (FSC-C164884) na chwilę obecną obejmuje następujące grupy produktów: 

 • łączniki do drewna DOMINO
 • worki filtrujące
 • filtry powietrza
 • papiery ścierne i stoły wielofunkcyjne. 

Łączniki DOMINO pochodzą z odpowiedzialnej gospodarki leśnej i innych kontrolowanych źródeł. Worki filtrujące, filtry powietrza, papiery ścierne i stoły wielofunkcyjne są sukcesywnie dostosowywane do warunków produkcji. Produkty posiadające certyfikat FSC są następnie odpowiednio oznaczone, zarówno w katalogu, jak i na stronie internetowej Festool. Oprócz tego zmienione zostaje także opakowanie wraz z instrukcją, aby zagwarantować całościowe przeprowadzenie tej procedury.  Festool został jednym z pierwszych producentów elektronarzędzi posiadających certyfikat FSC. 

Więcej informacji znajduje się także na stronie: kliknij

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony