ReklamaRehau - fronty - zaluzje - obrzeza

nowości

Okna firmy Stocker: Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Biznes

nowości

Mebleinfo   

Okna firmy Stocker: Optymalne wykorzystanie przestrzeni

OHRA

Dzięki nowemu systemowi regałów przesuwnych firmy OHRA firma J. Stocker Fensterbau AG mogła znacznie zwiększyć swoje możliwości składowania kantówkek przy niewielkim dodatkowym zapotrzebowaniu na powierzchnię. Cztery dwustronne regały wspornikowe zamontowane na wózkach jezdnych pozwalają na zwiększenie powierzchni magazynowej przy jednoczesnej oszczędności dróg transportowych.

Sterowanie systemem odbywa się drogą radiową, np. z wózka widłowego lub alternatywnie ręcznie na wózku jezdnym. Sterowanie radiowe umożliwia również realizację funkcji specjalnych, takich jak ustawianie regałów do ręcznej kompletacji lub automatyczne zwalnianie wjazdu do bramy hali po określonym czasie bez ruchu. Dodatkowo rozszerzono działanie zdalnego sterowania systemem, dzięki czemu może on być wykorzystywany również do obsługi czterech bram hali.

Firma Stocker produkuje na zamówienie okna drewniane i drewniano-metalowe do wszystkich typów budynków.

Najnowocześniejszy zakład produkcyjny umożliwia firmie szybko i elastycznie reagować na wymagania klientów. Rozbudowa zakładu obróbki drewna wymagała teraz znacznie większej pojemności do magazynowania sześciometrowych kantówek, które służą jako podstawowy materiał do produkcji okien.

W tym celu należy jednak zająć jak najmniej miejsca w istniejącej już hali. Dlatego firma Stocker zainstalowała jezdny system regałów firmy OHRA.

Składa się on z regału wspornikowego przymocowanego do podłogi i czterech dwustronnych regałów zamontowanych na wózkach jezdnych. Dzięki przesunięciu wózków do kompaktowego bloku magazynowego, do pracy z czterokierunkową układarką w danym momencie otwarty jest tylko jeden korytarz regałowy, dzięki czemu wykorzystanie przestrzeni jest bardzo wysokie.

Cztery regały jezdne mają długość 6,4 metra i oferują maksymalną wysokość składowania wynoszącą pięć metrów na pięciu poziomach regałów. Każde podwozie może być załadowane obciążeniem ponad 39 ton.

Obsługa systemu odbywa się za pomocą dwóch sterowników radiowych lub ręcznie na wózku jezdnym.

Ponieważ ponad 16-metrowa trasa przejazdu regałów przecina przejście do sąsiedniej hali, na bramie hali zainstalowano dodatkowy przycisk, którym można otworzyć odpowiedni korytarz regałów.

Dodatkowo system sterowania został tak zaprogramowany, że po dziesięciu minutach bez ruchu regały automatycznie zwalniają wjazd do bramy. Sterowanie systemem regałów umożliwia również sterowanie łącznie czterema bramami hali – kierowca wózka widłowego potrzebuje więc tylko jednego pilota, za pomocą którego może obsługiwać zarówno regały, jak i bramy.

Regały mogą być również ustawiane w pozycji do kompletacji za pomocą systemu sterowania: Wszystkie pięć korytarzy między regałami jest otwartych, co umożliwia ręczne wyjmowanie drewna.

System regałów oddany do użytku w sierpniu 2020 roku oferuje zarówno wymaganą dodatkową pojemność magazynową, jak i znacznie wydajniejsze i bardziej wygodne pobieranie drewna.

O firmie J. Stocker Fensterbau AG:
W 1981 roku Hans Stocker przejmuje zakład stolarski po swoim ojcu i zakłada firmę J. Stocker Fensterbau AG. Produkcja okien staje się głównym kierunkiem działalności firmy. Następnie w 2013 roku firmę przejmuje Daniel Egli. Obecnie firma Stocker zatrudnia ponad 25 osób i dostarcza klientom z rejonu Badenii, Lucerny i Zug okna na wymiar do wszystkich typów budynków. Sercem produkcji jest supernowoczesny zakład Weinig Conturex. W pełni automatycznie i z maksymalną precyzją przetwarza dostarczone drewno na trzech portalach roboczych na wszystkie żądane wymiary i rodzaje profili. Następnie zmontowane ramy są automatycznie malowane i montowane są okna wysokiej jakości.


O firmie OHRA:
W 1979 roku rozpoczyna się historia sukcesu firmy OHRA Regalanlagen GmbH: Ottokar Hölscher założył wtedy firmę produkującą i sprzedającą regały. Niemiecka firma szybko rozwinęła się na rynku w szczególności dzięki innowacyjnym regałom wspornikowym: w przeciwieństwie do konkurencji ramiona regałów wspornikowych są umieszczone w wytłoczonych profilach – dzięki temu opatentowanemu rozwiązaniu ramiona wspornika mogą być przestawiane w każdym momencie i bez użycia narzędzi. Regały wspornikowe i paletowe firmy OHRA charakteryzują się szczególnie wysoką nośnością, wytrzymałością i trwałością. Oferta obejmuje zarówno proste rozwiązania regałowe, jak i kompletne hale regałowe oraz kompleksowe, w pełni zautomatyzowane systemy magazynowania i kompletacji zamówień. Dzięki indywidualnym rozwiązaniom logistycznym firma OHRA ma ugruntowaną pozycję w wielu branżach i jest obecnie reprezentowana przez własne biura sprzedaży w 13 krajach. W 2019 r. europejski lider rynku regałów wspornikowych obchodził 40-lecie istnienia.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony