ReklamaSenoplast - bez plam

wydarzenia

Dlaczego warto uczestniczyć w targach FURNICA?

Dlaczego warto uczestniczyć w targach FURNICA?

Październikowe targi FURNICA i SOFAB jako najważniejsze centrum zakupu komponentów i materiałów do produkcji mebli dla producentów z całej Europy Wschodniej to cel, jaki postawiły przed sobą Targi Poznańskie. Chcemy powtórzyć sukces poznańskich targów MEBLE POLSKA, które w ciągu minionych pięciu lat awansowały do ścisłej czołówki najważniejszych wydarzeń branży meblowej na świecie.

Podczas Międzynarodowych Targów Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Międzynarodowych Targów Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB, które odbędą się w Poznaniu od 6 do 9 października, zaprezentowane zostaną najnowsze materiały, akcesoria, półprodukty i komponenty dla branży meblarskiej. Ofertę obu wydarzeń uzupełnią renomowane Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA.

Liczymy, że już w tym roku uda się zauważalnie zwiększyć liczbę zagranicznych zwiedzających. - Zamierzamy znacząco rozszerzyć międzynarodowy zasięg targów SOFAB i FURNICA. Do zapoznania się z ekspozycją zaprosiliśmy nie tylko producentów mebli z Polski, ale także przedstawicieli kilkuset najważniejszych fabryk mebli z krajów sąsiadujących, które w zakresie produkcji mebli rozwijają się równie dynamicznie - mówi Józef Szyszka, dyrektor obu wydarzeń, który jest też głównym autorem sukcesu targów

Nowe rynki zbytu dla wystawców

A jest się o co bić. Jak podkreśla Józef Szyszka, biorąc pod uwagę to, jaką potęgą w produkcji mebli jest Polska, nie należy zapominać również o krajach, które w tej dziedzinie rozwijają się równie dynamicznie. Łączna produkcja mebli w Rumunii, Czechach, na Litwie, Słowacji i Węgrzech odpowiada 75 proc. produkcji naszego kraju, który jest przecież w ścisłej światowej czołówce pod tym względem. Spodziewamy się także licznej grupy producentów z Rosji, Ukrainy i Białorusi. Obecność na targach dużej liczby zagranicznych gości ze znaczącym potencjałem zakupowym to dla wystawców szansa na pozyskanie zupełnie nowych rynków zbytu i nawiązanie strategicznych relacji biznesowych.

Program VIP

Nie zapominamy o podstawowym segmencie zwiedzających, czyli polskich producentach mebli. Z racji ogromnego potencjału produkcyjnego rodzimego przemysłu meblowego, który pod względem wielkości produkcji plasuje się na trzecim miejscu w Europie, przedstawiciele polskich fabryk mebli stanowią najliczniejszą grupę wśród ponad 20.000 zwiedzających ten blok targów. Szefowie działów zakupów i główni technolodzy najważniejszych producentów otrzymają karty VIP uprawniające do bezpłatnego wjazdu na teren targów i bezpłatnego cateringu w strefie VIP. – Ale nasze działania nie ograniczają się tylko do potentatów branży meblarskich. Chcemy zaprosić do odwiedzenia targów przedstawicieli tysięcy mniejszych małych zakładów produkcyjnych rozsianych po całej Polsce. Zamierzamy przekonać ich, że FURNICA i SOFAB i DREMA to najlepsze miejsce do zakontraktowania komponentów i materiałów oraz zakupu maszyn i narzędzi do prowadzonej przez nich produkcji – mówi Józef Szyszka.

źródło: www.furnica.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony