ReklamaBusch A1

wydarzenia

DREMA podsumowuje branżowy rok i zapowiada nowe plany

Biznes

wydarzenia

Mebleinfo   

DREMA podsumowuje branżowy rok i zapowiada nowe plany

DREMA

Rok 2019 była dla Grupy MTP rokiem niezwykle intensywnym i przełomowym. Zauważalne zmiany nastąpiły nie tylko w ramach wewnętrznej organizacji instytucji (rebranding Grupy MTP), ale również w kwestii organizacji wydarzeń dedykowanych branży drzewnej i meblarskiej – czyli wiodących targów DREMA oraz DremaSilesia.

77 wystawców z sektora drzewno-meblarskiego zaprezentowało swoją ofertę na kwietniowych Targach Maszyn i Narzędzi Do Obróbki Drewna DremaSilesia 2019 w Sosnowcu. Imponująca ekspozycja zajęła 2000 m2 powierzchni wystawienniczej pawilonu Expo Silesia, a odwiedziło ją 1457 profesjonalistów z branży obróbki drewna.

Szczęśliwa 13-tka

Trzynasta edycja targów DremaSilesia okazała się być bardzo szczęśliwą. Targi, które startowały z poziomu targów regionalnych dedykowanych dla Górnego Śląska, następnie do regionu Polski Południowej, dzisiaj stały się już imprezą ogólnopolską, odwiedzaną przez firmy z branży drzewnej i meblarskiej nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Edycja 2019 była rekordowa pod względem powierzchni wystawienniczej, ilości wystawców i imprez towarzyszących.

Przez trzy dni przeprowadzono szereg ciekawych warsztatów, pokazów i prelekcji, zarówno dla specjalistów z branży, jak i dla pasjonatów stolarstwa, a w przestrzeni targowej pracowały trzy ciągi technologiczne produkcji szafek kuchennych – fabryki mebli na żywo.

Z kolei targi DREMA to najbardziej wyczekiwane międzynarodowe spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. 

To światowa czołówka targowa

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA są obecnie w czołówce największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki i przetwórstwa drewna. Jako jedyne wydarzenie w Polsce otrzymały rekomendację EUMABOIS!

We wrześniu, w sercu Wielkopolski swoją flagową ofertę zaprezentowało blisko 600 wystawców. Efektownie zaaranżowane stoiska zajęły łącznie 28 700 m2, a ekspozycja nowoczesnych maszyn, specjalistycznych urządzeń, narzędzi i komponentów przyciągnęła do Poznania 15.450 zwiedzających profesjonalistów. W trakcie bloku targów DREMA 2019 można było śledzić najnowsze trendy w przemyśle meblarskim oraz branży obróbki drewna. Zwiedzający odkrywali potencjał nowoczesnych rozwiązań i zgłębiali wiedzę dzięki imponującej ofercie wydarzeń towarzyszących. Warto podkreślić, że targi DREMA to nie tylko rozmowy biznesowe i bogata ekspozycja maszyn i narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego.

Zaprezentowano nowości

Nowością były fabryki mebli na żywo – Tapicernia 4.0 czy Innowacyjna Kuchnia, prezentujące nowoczesne technologie, rozwiązania i maszyny do obróbki drewna. Stały się one jednocześnie strefami edukacyjnymi, które pozwoliły gościom targów na zapoznanie się z technologiczną stroną procesu produkcji mebli.  

Ciekawym przedsięwzięciem okazało się również spotkanie płci pięknej pod hasłem „Kobiety branży meblarskiej – bądź inspiracją, która zmienia świat”. To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia taka inicjatywa integrująca kobiety pracujące w branży meblowej i drzewnej. Konieczna jest walka ze stereotypami, które wciąż są obecne w naszej kulturze.

Należy zwrócić uwagę, że w targach DREMA 2019 udział wzięło wielu influencerów i znanych twórców internetowych: Lidka i Jarek z portalu Dom i Drewno, Sławek i Meble Twojego Pomysłu, Przemek z Kępy Marzeń, Alicja Solarska - Alicja w Krainie Drewna, Aneta Bukowska - Starych mebli czar, Helena Lipińska i Agnieszka Baraniok-Lipińska - Helena Majsterkuje, Adrian Hak - HK, Jacek Boborycki i Roman Szosler - Milion Pomysłów na Minutę, Filip Stanowski - Galeria Sztuki Stara Praga & Pracownia Renowacji Mebli Dawnych, Łukasz Giergasz - Stolarnia 5m2, Maciej Kupś i Waldemar Sokalski - Rob in Wood, Mariusz Lipniacki, Mariusz Siwy - Gizmo Garaż, Mateusz Ignacak - Młody Stolarz, Mateusz Wudecki, Paweł Żurowski - Pan Fleks, Rafał Olearczuk - Olo76, Robert Wyskiel, Tomasz Magaj.  

Co nowego w 2020?

Program wydarzeń poruszać będzie wszystkie problemy, z którymi boryka się przemysł drzewny i meblarski, zarówno w kraju, jak i za granicą:

 • nowe technologie, podnoszące komfort pracy, wzrost wydajności i elastyczności wytwarzania
 • utrzymanie rentowności i dopasowanie strategii firm do zmian rynkowych
 • optymalizacja procesów produkcyjnych i stosowanie technologii surowco- i energooszczędnych
 • kanały sprzedaży, logistyka,  transport, „white gloves delivery ( transport oraz kompleksowa obsługa obejmująca montaż mebli czy zabranie starych sprzętów)
 • Drema Design – nowoczesne wzornictwo, techniki wykonania i kreacje z drewna i tworzyw drewnopochodnych
 • Forum Trendów - najnowsze rozwiązania w sektorze komponentów, dekorów, tkanin obiciowych  i materiałów surowcowych, inspiracje dla projektantów
 • ekodesign i zrównoważona produkcja, promocja drewna

W 2020 roku w ramach DREMA i DremaSilesia organizator gwarantuje prawdziwą eksplozję wiedzy i dobrych emocji towarzyszących wizytom na targach.

 • DremaSilesia – 17-19.04.2020, Expo Silesia, Sosnowiec
 • DREMA – 15-18.09.2020, Międzynarodowe Targi Poznańskie

TERMIN ZGŁOSZEŃ DLA WYSTAWCÓW – 28.02.2020

Więcej na www.drema.pl oraz www.dremasilesia.pl.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony