ReklamaSenoplast A1

wydarzenia

Innowacje na targach Furnica i SoFab 2019

Innowacje na targach Furnica i SoFab 2019

Drema

Targi DREMA/ FURNICA/ SOFAB 2019 to wydarzenie niezwykle ważne dla sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce. To również największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli.

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA oraz Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB odbędą się w terminie 10-13 września 2019 w Poznaniu.

To wydarzenie to ekspozycja targowa na miarę oczekiwań rynku oraz kompleksowe prezentowanie rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Zakres wystawowy obejmuje szerokie spektrum - od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji mebli.

Targi Furnica – bogactwo komponentów

FURNICA to okazja do zapoznania się na olbrzymiej przestrzeni z nowościami branży i zakupu komponentów do produkcji mebli skrzyniowych dla producentów z całej Europy Środkowo-Wschodniej. W targach wezmą udział czołowi producenci, dostawcy oraz dystrybutorzy komponentów oraz materiałów i akcesoriów do produkcji mebli. Te targi odwiedza też wielu stolarzy i rzemieślników produkujących meble. Firmy zajmujące się produkcją mebli to w Polsce ponad 23 tysiące przedsiębiorstw.

Targi Sofab – wachlarz możliwości dla mebli tapicerowanych

SOFAB to kompleksowe targi zaopatrzenia dla producentów mebli tapicerowanych. Przedsiębiorcy znajdą tu pełną gamę materiałów obiciowych, komponentów tapicerskich oraz specjalistycznych maszyn i narzędzi przeznaczonych dla tej gałęzi przemysłu meblowego. Co ważne, prawie 40 proc. wystawców stanowią firmy z zagranicy, które poprzez udział w targach próbują zdobyć nowych klientów na obiecującym polskim rynku mebli tapicerowanych. Udział w tych targach daje możliwość spotkań z profesjonalistami - producentami mebli, wśród których przeważają osoby decyzyjne – managerowie, właściciele, członkowie zarządów.

Nowe wydarzenia

Nowością tegorocznej edycji FURNICA 2019 będzie Fabryka Mebli na Żywo – Innowacyjna Kuchnia, czyli pokaz najnowszych technologii produkcji mebli kuchennych z zastosowaniem nowoczesnych maszyn i innowacyjnych rozwiązań w zakresie okuć meblowych.

Z kolei kluczowym punktem programu targów SOFAB 2019 będzie Tapicernia 4.0, czyli przestrzeń prezentująca w pełni zautomatyzowany proces produkcji mebli tapicerowanych z zastosowaniem robotów przemysłowych. Tu także odbędą się niezwykle ciekawe pokazy.

Ponadto, w ramach wydarzeń odbędzie się Forum Trendów – wykłady i ekspozycja firm z branży meblarskiej, pokazy designu i najnowszego wzornictwa dotyczącego projektowania mebli (płyty, tkaniny, okucia). Odbędzie się również znane wydarzenie integrujące branżę czyli IV już odsłona Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego – określanego najważniejszym w kraju spotkaniem branży meblarskiej z udziałem przedstawicieli wiodących producentów mebli.

Najlepsze rozwiązania w Poznaniu

Tegoroczna odsłona targów DREMA/ FURNICA/ SOFAB koncentruje się wokół idei Przemysłu 4.0. Duży nacisk położony będzie na digitalizację, robotyzację i automatyzację procesów technologicznych oraz ścisłą współpracę człowieka z maszyną w branży meblarskiej. Wystawcy pokażą technologie jutra i rozwiązania na miarę czwartej rewolucji przemysłowej.

Więcej informacji www.furnica.pl oraz www.sofab.pl.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony